7-metei iš pasalų smogė mirtina liga: gyventi liko mažiau nei metai

Septynerių metų mergaitei, kuri skundėsi gerklės skausmu, po kelių dienų buvo diagnozuotas neišgydomas smegenų auglys.

Claudia Carrick, kuriai buvo nustatyta gniuždanti diagnozė, galėtų gyventi tik kelias savaites, bet jos mama Alison pasiryžusi surinkti pakankamai lėšų, kad ji galėtų dar pasimėgauti gyvenimu.

Moksleivė pradėjo skųstis dėl gerklės skausmo ir sunkiu ryjimu vasario 11 d., todėl Alison iškart ją užregistravo gydytojo konsultacijai, praneša „Liverpool Echo“. Vėliau tą pačią dieną mergaitė prarado pusiausvyrą ir buvo skubiai nuvežta į Alder Hey vaikų ligoninę. Gydytojai, apžiūrėję mergaitę, pamatė, kad jos smegenyse yra skysčių, o kitą dieną, atlikus operaciją, paaiškėjo, kad ji turi smegenų naviką.

Dėl naviko padėties smegenyse mergaitės mamai buvo pasakyta, kad jos operuoti negalima ir reikia palaukti biopsijos rezultatų, rašoma dailystar.co.uk. Tai buvo pirmas kartas, kai Claudia nebuvo kartu su savo broliu dvyniu Robin’u, kuris, pasak šeimos, yra jos „sielos draugas“.

Vasario 16 dieną gydytojai mergaitės mamai Alison ir močiutei Olwyn pranešė sukrečiančią žinią – navikas, vadinamas difuzine vidine pontine glioma, esantis Claudia’os smegenyse, yra nepagydomas.

Mergaitės mamai buvo pranešta, kad neatliekant jokio gydytomo Claudia gali išgyventi mėnesį arba 9–12 mėnesius su radioterapija.

Mergaitės pusseserė Natalie Banks „Echo“ sakė: „Tokiems įvykiams niekada nebus tinkamo laiko, tačiau šiuo metu pats blogiausias laikas todėl, kad siaučia Covid-19 virusas. Robin’as net negali jos pamatyti, nes į ligoninę vienu metu leidžiamas tik vienas žmogus, o Robin’ui – tik septyneri, todėl jis negali nueiti vienas.

Manau, kad dvyniam tokios situacijos yra daug skaudesnės nei paprastiems broliams ir seserims. Jie niekada nebuvo atskirai, todėl man plyšta širdis, kad jie negali būti kartu.“

Difuzinė vidinė pontinė glioma yra agresyvus, greitai augantis smegenų vėžys, kuris dažniausiai pasireiškia vaikams. Klinikiniai šio vėžio tyrimai Didžiojoje Ormondo gatvės ligoninėje Londone buvo sustabdyti iki 2022 m. dėl koronaviruso pandemijos. Tačiau gydytojai sako, kad Claudia’ai jau bus per vėlu.

Nepaisant visko, ką išgyvena Claudia, jos pusseserė Natalie teigė, kad mergaitė yra pakilios nuotaikos ir vis juokina mamą. Dešinioji jos kūno pusė buvo paveikta naviko, todėl dabar ji turi naudotis neįgaliojo vežimėliu. Natalie šiuo metu renka lėšas tam, kad padėtų šeimai praleisti kuo daugiau smagaus laiko kartu.

Natalie sakė: „Kai Alison sužinojo šią žinią ir išgyveno šoką, ji man pasakė:„ Aš nežinau, ką daryti. Noriu suteikti jai geriausius metus jos gyvenime ir pabandyti duoti viską, ką galime per tą laiką, kiek jo mums liko.“

Serganti mergaitė sako trokštanti nueiti į zoologijos sodą ir pasivažinėti limuzinu su broliu dvyniu Robin’u.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...