7 problemos, su kuriomis bananai susitvarko geriau už bet kokius vaistus

Pasirodo, yra problemų, kurias bananai sprendžia geriau nei vaistai.

Kiekvienas turėtų įtraukti bananus į savo mitybos racioną. Juose yra natūralių cukrų ir didelis kiekis ląstelienos, būtinos organizmo energijai palaikyti. Nepaisant jų kaloringumo, buvo įrodyta, kad bananai padeda išspręsti kai kurias problemas.

Jeigu netikite manimi – pabandykite dažniau valgyti bananus ir netrukus pastebėsite savijautos pagerėjimą. Bananus mėgsta daugybė žmonių, bet dauguma jų nežino, kad bananais galima pakeisti kai kuriuos vaistus.

1. Padeda nuo hipertonijos. Daugeliui žmonių, kenčiančių nuo šios ligos, trūksta kalio, o druskų jų organizme yra netgi per daug. Kalis sujungia druskas ir pašalina jas iš organizmo. Tad valgykite kalio prisotintus bananus ir mažinkite kraujospūdį.

2. Sumažina stresą. Bananas laikomas geriausiu vaisiu nuo streso. Jame yra būtinų vitaminų ir mikroelementų, veikiančių medžiagų apykaitą, kuri taip pat susijusi su streso lygiu organizme.

3. Gerina regėjimą. Bananuose yra vitamino A, kuris turi didelę reikšmę akių sveikatai. Kad išsaugotume regėjimą, mūsų kūnui per dieną reikia tam tikro vitamino A kiekio. Moterims reikia 700 mikrogramų per dieną, o vyrams – maždaug 900.

4. Palengvina vidurių užkietėjimą ir meteorizmą. Bananuose yra pektino, atsakingo už sunkiųjų metalų ir kitų toksinų pašalinimą iš kūno. Bananai – puikus probiotikas, skatinantis virškinimo procesą. Jie taip pat mažina dujų kaupimąsi ir veikia kaip lengvi vidurių laisvinamieji.

5. Padeda esant PMS. Bananuose yra vitamino B6, kuris teigiamai veikia cukraus lygį ir padeda sumažinti neigiamus PMS simptomus. Šis vitaminas padeda esant pilvo pūtimui ir palengvina erzinančią nuotaikų kaitą.

6. Depresija. Bananuose yra triptofano, kuris gerina hormono serotonino susidarymą. Nors bananai nepadės atsikratyti rimtos depresijos formos, suvalgydami du vaisius per dieną atsikratysite lengvo liūdesio.

7. Svorio netekimas. Bananai – labai skanūs saldūs vaisiai, kurie gali būti įtraukti į bet kurią dietą. Juose yra daug vandenyje tirpios ląstelienos. Bananų skaiduloms patekus į virškinamąjį traktą, jos sugeria vandenį ir sulėtina virškinimą, vadinasi, ilgiau jaučiatės sotūs.

vmarkus.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer