Aiškėja Kyjivo ligoninėje mirusio lietuvio mirties priežastis

Kyjivo ligoninėje mirė lietuvis Valerijus Polkovnikovas. Iš pradžių jo bičiuliai skelbė, kad jis žuvo nuo sužalojimų po mūšių Bachmute, prašė aukoti šeimai. Šia informacija pasidalijo ir krašto apsaugos ministras, tiesa, vėliau jo žinutė „Facebooke“ mįslingai dingo.

Ministras atsisako skelbti lietuvio mirties priežastį, tačiau Lietuvos ambasadorius Ukrainoje patvirtina – lietuvis fronte nekovojo ir mirė ne nuo sužalojimų. Jis mokė ukrainiečius valdyti dronus.

Žuvusio lietuvio bičiulis Rokas Pauliukaitis socialiniame tinkle „Facebooke“ pasidalino žinute ir paragino tautiečius padėti V. Polkovnikovo šeimai rinkti lėšas vyro kūno pargabenimui į Lietuvą.

„Sveiki, šiandien mane pasiekė liūdnos žinios. Kyjivo ligoninėje po sužeidimų, patirtų Bachmute, mirė Valerijus Polkovnikovas. Klasiokas, draugas, žmogus, negalėjęs likti nuošalyje matydamas neteisybę… <...> Valerijus paaukojo, ką turėjo brangiausio – savo gyvybę… Ilsėkis ramybėje, brolau!“, – rašė karinių oro pajėgų pilotas R. Pauliukaitis.

Pagalbos prašymu akimirksniu pradėjo dalintis šimtai lietuvių, tarp jų ir garsūs visuomenės veikėjai, pavyzdžiui, beveik 180 tūkstančių sekėjų „Facebooke“ turintis Olegas Šurajevas.

Taip pat – krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Tiesa, iš jo paskyros įrašas netrukus dingo.

„Aš neištryniau įrašo. Savo įrašus apie bet kuriuos privačius asmenis laikau nuo pusvalandžio iki valandos“, – TV3 žinioms teigė A. Anušauskas.

Visgi aiškėja, kad V. Polkovnikovo mirtis nebuvo tokia didvyriška kaip skelbia jo draugai. Tai patvirtino Lietuvos ambasadorius Ukrainoje. Po to, kai jo darbuotojai apsilankė Kyjivo ligoninėje, kurioje V. Polkovnikovas mirė.

„Mes informaciją apie Lietuvos pilietį, patekusį į vieną iš Kyjivo ligoninių, gavome vakar po pietų ir iš karto mūsų du konsuliniai pareigūnai nuvyko į tą ligoninę. Kaip tik jiems nuvykus, mūsų pilietis buvo, deja, tik miręs. Galiu tik patvirtinti, kad tikrai mirties priežastimi nebuvo sužeidimai fronte, kare ar panašiai. Ambasados duomenimis, šis mūsų pilietis fronte – ar tai būtų Bachmutas, ar kitose fronto linijose, nėra kariavęs“, – teigė Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas.

A. Anušauskas, klaidingai paskelbęs, kad V. Polkovnikovas žuvo nuo sužeidimų po kovų Bachmute ir taip suklaidinęs visuomenę, tikrosios lietuvio mirties priežasties neatskleidžia.

Kol kas neaišku, ar V. Polkovnikovas, kuris dar balandžio pabaigoje dalijosi nuotrauka su prierašu „Paskutinės akimirkos namuose. Myliu jus labiau už viską! Grįšiu su pergale!“, tikrai dalyvavo mūšiuose Ukrainoje. Tokių žinių neturi ir Lietuvos ambasada.

„Aš nesu įgaliotas komentuoti mirties aplinkybių. Jūs pasiklausite artimųjų – jie pakomentuos“, – sakė A. Anušauskas.

Tačiau su juo bendravę ukrainiečiai TV3 žinioms tvirtina, kad iš pradžių vyras mokė ukrainiečius naudotis dronais, o vėliau neva prisijungė prie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų.

„Jis padėdavo mums kaip savanoris, daug aukojo ir padėdavo bendrauti su partneriais Europoje, aprūpindavo įvairiomis dalimis kuriant dronus. Vėliau jis tapo mūsų kariu, jis kovėsi už taiką Europoje. Jis buvo puikus dronų pilotas“, – teigė „DroneLab“ Ukrainoje įkūrėjas Maksim Šeremet.

Nei Užsienio reikalų, nei Krašto apsaugos ministerija tvirtina neturinti duomenų, kiek lietuvių kaunasi Ukrainoje.

Mes tokių žinių nekaupiame, tiesiog aš žinau apie kelias dešimtis. Ar tai pirmas mirties atvejis? Negaliu atsakyti, nes tokios informacijos mums neteikia. Ukrainos pusė apie savo nuostolius, kokie jie bebūtų, ar užsieniečių legiono, ar dar kokie, mums neteikia tokios informacijos“, – pridėjo A. Anušauskas.

Pastarąjį kartą apie prie Bachmuto sužalotus du lietuvius, kovojusius Ukrainos kariuomenės užsieniečių legione, žiniasklaida skelbė balandį.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer