Arestovyčius apie vienintelį Ukrainos ir Rusijos susitaikymo kelią – įvardijo tris sąlygas

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovyčius teigia, kad Ukraina nesileis į kompromisus su Rusija ir vienintelis kelias abiem šalims susitaikyti – susitarti dėl Rusijos karių išvedimo ir kompensacijų Ukrainai.

Kalbėdamas Ukrainos televizijai „24 Kanal“, O. Arestovyčius teigė, kad Rusijos pajėgos turi visiškai palikti Ukrainos teritoriją, o apie jokį susitaikymą su Rusija dabar negali būti nė kalbos, skelbia UNIAN.

„Vienintelis susitaikymo variantas yra Rusijos kapituliacija, kariuomenės išvedimas ir kalbos apie kompensacijas. Tokia yra principinė valstybės vadovybės pozicija“, – sakė O. Arestovyčius.

Jis pabrėžė, kad tai ne tik Volodymyro Zelenskio ir šalies vadovybės, bet ir diplomatų, ir Ukrainos tarptautinių partnerių – JAV ir Didžiosios Britanijos – sąlygos.

„Svajotojai Europoje turi laiko įsivaizduoti, kaip viskas nevienareikšmiška, bet nieko iš to nebus, išskyrus karinį Rusijos pralaimėjimą ir visų priešo karių išvarymą iš Ukrainos“, – pridūrė O. Arestovyčius.

Pasak prezidentūros kanceliarijos vadovo patarėjo, kai kurios šalys nori pakartoti Minsko susitarimus, įskaitant raginimą bet kokia kaina nutraukti ugnį.

„Nebus jokio varianto, kur mes čia leisime likti rusams. Atskiros šalys gali bandyti derėtis, bet mes matome, kokie įvairiapusiški procesai vyksta Europoje. Jie kartais dvejos, nes tokia yra Europos politikos mokykla“, – sakė O. Arestovyčius.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer