Artėja padangų keitimo metas: vairuotojai raginami nekartoti šios klaidos

Keičiantis metų laikų sezoniškumui, keičiasi ir vairavimo įpročiai bei taisyklės. Neretai primirštame mėnesio ir laiko ribą, nuo kurios pasikeičia važiavimo greičio rodikliai, kada privalu pakeisti automobilio padangas. Todėl visiems verta prisiminti ir žinoti, kad pagrindiniai Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimai, galiojantys nuo balandžio iki lapkričio mėnesio, yra:

VAŽIAVIMO GREITIS. Ne gyvenvietėse leidžiama važiuoti: lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. – ne didesniu kaip 130 km/val. greičiu, greitkeliuose nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. – ne didesniu kaip 120 km/val. greičiu.

PADANGOS. Nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis. Šiltuoju metų laiku rekomenduojama eksploatuoti transporto priemones su vasarinėmis padangomis. Žiemos sąlygoms užsitęsus, dygliuotų padangų naudojimas gali būti pratęstas susisiekimo ministro įsakymu.

Motorines transporto priemones ir priekabas su vasarinėmis padangomis leidžiama eksploatuoti nuo balandžio 1 d.

Kalbant apie padangų keitimą, vairuotojai neretai daro vieną didžiulę klaidą – automobilio apavą keičia per anksti. Jau paskutinėmis kovo ir pirmosiomis balandžio dienomis transporto priemonių savininkai skuba į autoservisus ar garažus, neatsižvelgdami į sinoptikų prognozes.

Pastarųjų metų orai įrodo, kad žiema ir permainingos eismo sąlygos iš Lietuvos neskuba trauktis. Kartais net ir balandžio pabaigoje gali pasirodyti snaigių, kurios neretai būna pražūtingos vairuotojams. Todėl vairuotojai raginami nekartoti klaidos – per anksti pasikeisti padangas į vasarines, net jei tai leidžia KET.

Jau pernai vairuotojai gerokai pasimokė, kai balandžio pradžioje suskubo keisti padangas į vasarines, o vos po savaitės buvo priversti sugrįžti į autoservisus bei garažus jų atkeisti, kadangi šalį vėl užklupo žiemiški orai.

Tad sekite orų prognozes ir prieš keisdami automobilio apavą įsitikinkite, kad tai iš tiesų bus saugu.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...