Arūnas Dulkys apie mirusį 36-erių mediką: „Tragiškas įvykis. Spaudžia gerklę ir trūksta žodžių“

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pakomentavo tragišką greitosios medicinos pagalbos darbuotojo mirtį. Ministras teigia, kad mediko mirtis spaudžia gerklę ir trūksta žodžių. Vilniuje ligoninėje mirė 36-erių greitosios pagalbos darbuotojas. Vyras užlipęs ant traukinio vagono bandė gelbėti paauglį, bet ir pats patyrė elektros iškrovą, užsidegė jo drabužiai ir be sąmonės nukrito nuo traukinio.

A. Dulkys apie 36-erių greitosios pagalbos mediko mirtį pasisakė socialiniame tinkle.

„Tragiškas įvykis. Tragiškos žinios. Didvyriškai gelbėdamas jaunuolį sunkiai nukentėjo jaunas medikas. Deja, bet kova dėl jo gyvybės buvo pralaimėta.

Situacija tokia, kad spaudžia gerklę ir trūksta žodžių.

Reiškiu užuojauta žuvusio artimiesiems, visai Vilniaus greitosios medicinos stočiai bei greitosios medicinos pagalbos bendruomenei. Su tarnybos vadove detaliai aptarėme veiksmus ir pagalbą, kurios reikia tarnybos komandai artimiausiu metu. Individuali ir komandinė profesionalų psichologinė pagalba, tikiuosi, bent kažkiek prisidės prie smūgio, kurį mes visi jaučiame, sumažinimo.

Paskutiniu metu kartojantis smurto prieš medikus atvejams, palaikau iniciatyvą griežtinti bausmes už smurtą prieš medicinos darbuotojus. Gelbėjantys neturi patys tapti aukomis. Nors šis atvejis ne apie smurtą, o apie pasiaukojimą ir didvyriškumą, bet tie, kurie aukojasi dėl mūsų, turi jaustis saugūs“, – feisbuke rašė ministras.

Sveikatos apsaugos ministerija mirusio mediko artimiesiems ir kolegoms išreiškė užuojautą. Ministerija teigia, kad sukrėstiems Vilniaus greitosios medicinos darbuotojams teikiama psichologinė pagalba.

„Tragiškomis aplinkybėmis netekome medikų bendruomenės atstovo, jauno greitosios pagalbos mediko. Pasiaukojančiai gelbėdamas jaunuolį, jis atidavė brangiausią, ką turėjo – savo gyvybę.

Reiškiame užuojauta žuvusio mediko artimiesiems, visai Vilniaus greitosios medicinos stočiai bei greitosios medicinos pagalbos bendruomenei skaudžios netekties akimirką.

Vilniaus greitosios medicinos darbuotojams pasiūlyta psichologinė pagalba, kad bent kažkiek padėtų sumažinti netekties skausmą“, – feisbuke skelbia ministerija.

Primename, kad skaudi nelaimė Naujojoje Vilniuje įvyko pirmadienį. Apie 16 val. buvo gautas pranešimas, kad nuo tilto ant traukinio galimai nušoko 17-metis vaikinas. Vaikinas užkabino elektros laidus ir užsidegė.

Nelaimė įvyko jaunuoliui ir jo draugei vaikščiojant ant traukinio vagonų. Manoma, kad jaunuolis palietė laidus ir užsidegė. Jo mergina nenukentėjo. Pirminiais duomenimis, jaunuoliai ant vagonų fotografavosi.

Kaip pranešama, atvykę medikai suteikiant pirmąją pagalbą nepastebėjo, kad elektra laiduose vis dar tekėjo, vienas iš medikų prilietė laidus ir taip pat buvo nutrenktas elektros. Nukentėjęs medikas yra apie 50 m. amžiaus. Greitosios medicinos pagalbos darbuotojas iš pradžių buvo be sąmonės, vėliau pranešta, kad vyras sąmonę atgavo, tačiau stipriai nudegė.

Trečiadienio vakarą pranešta, kad Naujojoje Vilnioje elektros nukrėstą paauglį gelbėjęs ir pats elektros nukrėstas greitosios medicinos pagalbos medikas mirė. 17-metis dar gydomas Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje Reanimacijos skyriuje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer