Atskleidė, kaip „Facebook“ ir „Google“ jus seka: po šito norėsis atsikratyti išmaniojo telefono

Niekam ne paslaptis, jog „Facebook“, „Google“ bei kiti interneto puslapiai renka informaciją apie savo vartotojus. Tačiau ar žinojote, jog tai daroma net klausantis, ką jūs kalbate? Jūsų išmanūs įrenginiai seka, net kur jūs įeinate, o šią informaciją perduoda tiems, kam tai įdomu. Ekspertai sako, jog interneto kompanijos taip stengiasi palengvinti žmonių gyvenimą, tačiau riba tarp šnipinėjimo ir duomenų rinkimo labai siaura.

Šiais laikais, norint pašniukštinėti kitus žmones, jokių šnipų žaisliukų jau nebereikia. Jums nežinant ir ant stalo ramiai gulintis jūsų telefonas gali tapti pasiklausymo įrenginiu.

„Jokių išskirtinių dalykų nevyksta. O pasiklausyt garso, esant aplink telefonui, aktyvuoti mikrofoną tai yra tikrai įmanoma ir čia nėra jokių didelių problemų“, – sakė sekimo įrangos žinovas Vaidotas Ereminas.

REKLAMA

Tuo naudojasi tokie interneto gigantai kaip „Google“ ar „Facebook“. Tūkstančiai internautų liudija, jog nereikia net niekam skambinti – užtenka šalia pasidėjus telefoną kelis kartus pakartoti, jog planuojate kelionę į užsienį, ir netrukus jūsų naršyklėje jau pilna karščiausių atostogų pasiūlymų. Ekspertai sako, tai nesutapimas. Niekam ne paslaptis, jog interneto kompanijos renka informaciją apie jus. Jūsų pokalbių klausymas – tik viena iš priemonių.

„Akivaizdu, kad šioje srityje dirbama ir vykdomi įvairūs bandymai ir eksperimentai. Tiek mokslo pasaulyje, tiek įvairios bendrovės vykdo panašius eksperimentus komerciniams tikslams“, – teigė Vilniaus universiteto komunikacijos docentas Andrius Šuminas.

„Facebook“ net neslepia, jog renka informaciją ir apie jus, ir apie jūsų draugų ratą. Tiesa, ginasi, kad žmonių pokalbių jie nesiklauso, esą įdiegta programėle įrašinėja tik tai, kas vyksta fone ir tik su jūsų sutikimu. Juk perskaitėte, kas rašoma sąlygose, su kuriomis sutikote ją įrašinėdami savo telefone?

„Visiškai teisingai, kad mes įsidiegdami kokią programėlę patys iš esmės dažniausiai neskaitome ir sutinkame pateikti savo duomenis, galbūt netgi daugiau, negu net įsivaizduojame, ten tų programėlių kūrėjams ir valdytojams“, – teigė A. Šuminas.

Štai „Google“ net ir išjungus telefoną seka, kur vaikštote, kokiose kavinėse lankotės, ko ieškote naršydami internete. Taip nustatoma, ką jums pasiūlyti, kaip išvengti automobilių spūsčių pakeliui namo ir panašiai.

Išsamiau – TV3 reportaže

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...