Belgorodo srityje – liepsnos: gaisras kilo naftos bazėje

Rusijoje, Belgorodo srityje, esančioje naftos bazėje sekmadienį paviešintuose vaizdo įrašuose užfiksuotos liepsnos, rašo NEXTA.

Socialiniuose tinkluose teigiama, kad kilusio gaisro metu niekas rimčiau nenukentėjo.

Vietos atstovai sako, kad kažkas galėjo paleisti šūvius į naftos talpyklas.

Maskvos primesti pareigūnai kaltina Kyjivą apgadinus Kachovkos užtvanką Chersono srityje

Maskvos okupuotos Ukrainos Chersono srities gelbėjimo tarnybos sekmadienį pranešė, kad svarbi Kachovkos užtvanka Rusijos kontroliuojamame regione buvo „apgadinta“ per smūgį, dėl kurio apkaltino Kyjivą.

„Šiandien 10 val. (vietos ir Lietuvos laiku) buvo paleistos šešios HIMARS raketos. Priešlėktuvinės gynybos daliniai numušė penkias raketas, viena pataikė į Kachovkos užtvankos šliuzą, kuris buvo apgadintas“, – Rusijos agentūros citavo vietos gelbėjimo tarnybas.

Ukraina pastarosiomis savaitėmis perspėjo, kad rusų pajėgos ketina susprogdinti strateginį objektą, kad sukeltų potvynį.

Naujienų agentūra „RIA Novosti“ sekmadienį citavo Maskvos primestą vietos pareigūną, kuris teigė, kad žala nėra „kritinė“.

Praėjusį mėnesį Ukrainos ministras pirmininkas Denysas Šmyhalis paragino atsiųsti tarptautinę stebėjimo misiją prie Kachovkos užtvankos.

„Raginame Jungtines Tautas, Europos Sąjungą ir kitas organizacijas organizuoti tarptautinę stebėjimo misiją į Kachovkos hidroelektrinę“, – pareiškė jis.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis buvo apkaltinęs Rusiją užminavus hidroelektrinės pietinėje Chersono srityje užtvanką.

„Kaip rodo mūsų informacija, Kachovkos hidroelektrinės agregatą ir užtvanką užminavo rusų teroristai“, – sakė V. Zelenskis socialiniuose tinkluose paskelbtame kreipimesi.

„Jei užtvanka bus sunaikinta… Šiaurės Krymo kanalas tiesiog išnyks“ ir tai bus „didžiulio masto katastrofa“, pridūrė Ukrainos lyderis.

Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, kuri yra pastatyta Dnipro upėje, Maskvos pajėgos užėmė invazijos pradžioje. Ji tiekia vandenį Rusijos aneksuotam Krymui.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer