Cichanouskaja: Baltarusijos kariuomenei buvo įsakyta pulti Ukrainą

Baltarusijos kariuomenei buvo įsakyta pulti Ukrainą, tačiau vyriausioji karinė vadovybė tai sustabdė, „Feygin live“ pareiškė Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja.

Pasak jos, Baltarusijos karinė vadovybė buvo gavusi įsakymą pulti Ukrainą. Tačiau karininkai aiškiai suprato, kad kariuomenė yra demoralizuota, tad nenorėjo įsitraukti į kruviną karą kartu su rusais, rašo UNIAN.

„Tokį įsakymą (Baltarusijai pulti Ukrainą – UNIAN) davė (diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimas – UNIAN). Tačiau aukščiausi karininkai suprato, kad baltarusių kariai yra demoralizuoti ir neturi jokio noro pulti bei jungtis prie Rusijos kariuomenės“, – kalbėjo S. Cichanouskaja.

S. Cichanouskajos vyras dar 2020-aisiais ketino dalyvauti prezidento rinkimuose Baltarusijoje, tačiau visai prieš rinkimus buvo suimtas. Tuomet S. Cichanouskaja pati rinkimuose stojo prieš A. Lukašenką.

Rinkimai buvo neskaidrūs ir Baltarusijos prezidentu vėl buvo „perrinktas“ A. Lukašenka. Po rinkimų šalyje kilo protestų banga. Netrukus po rinkimų S. Chichanouskaja atvyko į Lietuvą.

A. Lukašenka yra ištikimas Rusijos prezidento Vladimiro Putino bendražygis. Baltarusijos teritorija buvo naudota karių į Ukrainą įvedimui.

Baltarusija gegužę paskelbė apie „mobilizacines pratybas“ prie Ukrainos sienos. Planuojama, kad pratybos vyks nuo birželio 22 d. iki liepos 1 d. Gomelio srityje.

Dar anksčiau A. Lukašenka, baimindamasis Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos spaudimo, paskelbė apie naujos operatyvinės vadovybės sukūrimą.

Penktadienį suėjo lygiai 100 dienų nuo Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer