D. Tuskas nelinkęs sveikinti perrinkto V. Putino

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas trečiadienį pareiškė po buvusio šnipo apnuodijimo Britanijoje neketinąs sveikinti Rusijos prezidento Vladimiro Putino su perrinkimu.

„Po išpuolio Solsberyje neturiu nuotaikos švęsti prezidento V. Putino perrinkimo“, – sakė D. Tuskas per spaudos konferenciją, kai išvakarėse Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude’as Junckeris išsiuntė V. Putinui sveikinimo telegramą.

Antradienį J.-C. Junckerį užsipuolė britų parlamentarai, sakę, kad jiems „bloga“ nuo V. Putino sekmadienį likusio prezidento poste dar šešeriems metams.

„Visuomet įrodinėdavau, kad pozityvūs ES ir Rusijos Federacijos santykiai yra itin svarbūs mūsų žemyno saugumui“, – sveikinimo laiške V. Putinui rašė J.-C. Junckeris.

Europos Komisijos pirmininkas pridūrė: „Tikiuosi, kad pasinaudosite savo ketvirtąja kadencija siekdami šio tikslo. Visuomet būsiu šių pastangų partneris.“

Britų ministrė pirmininkė Theresa May ketvirtadienį per ES šalių vadovų susitikimą pateikti informacijos, kaip vyksta buvusio rusų agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimo Solsberyje tyrimas.

Buvęs Lenkijos premjeras D. Tuskas, dažnai buvęs griežtas Rusijai, sakė, kad ES lyderiai parodys „solidarumą“ su Britanija po Solsberio, bet taip pat ragino daryti „praktines išvadas – ką tai reiškia ES“.

„Man aišku, kad turime sustiprinti savo parengtį ateities atakoms, taip pat bendradarbiavimą su NATO“, – sakė D. Tuskas.

„Mums taip pat reikia stiprinti mūsų atsparumą tokioms hibridinėms grėsmėms kaip mūsų tikėjimo demokratija pakirtimas išgalvotomis naujienomis ar kišimusi į rinkimus“, – dar pridūrė D. Tuskas.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...