Estijos prezidentė: jei „Sputnik V“ bus patvirtinta, į ją žiūrėsime kaip į lygiavertę kitoms vakcinoms

Lietuvoje viešinti Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid tikino, kad jei Rusijoje pagaminta „Sputnik V“ vakcina bus patvirtinta Europos Sąjungoje, Estija ją vertins lygiavertiškai kitoms vakcinoms ir svarstys apie jos įsigijimą. Visgi K. Kaljulaid perspėjo nepapulti į komunikacijos spąstus, kadangi „Sputnik V“ vakcinos yra parduota daugiau nei jos realiai pagaminta.

„Esame įsitikinę, kad jeigu šios vakcinos bus patvirtintos Europos Sąjungoje, tai Estija į šias vakcinas žiūrės kaip į lygiavertes su kitomis vakcinomis“, – savo nuomonę apie „Sputnik V“ vakciną išdėstė K. Kaljulaid.

Pasak jos, diskusija apie tai, ar reikėtų skubėti įsigyti rusišką vakciną, priveda prie rimtos Europoje esančios komunikacinės problemos. K. Kaljulaid teigė, kad kovo mėnesį „AstraZeneca“ Europai pristatys apie 900 tūkst. dozių vakcinos, o tai yra du kartus mažiau nei ši kompanija buvo žadėjusi.

„Mes esame labai nusivylę, bet net ir šis skaičius yra tokio pat dydžio kiek yra apskritai pagaminta „Sputnik“ vakcinos. Nėra kažkokios jūros „Sputnik“ vakcinos, iš kurios mes tik nenorim jos paimti“, – kalbėjo Estijos vadovė.

K. Kaljulaid teigimu, „Sputnik V“ vakcinos yra parduota daugiau nei yra pagaminta ir nežinoma kaip bus toliau su jų pristatymu.

„Estijos šalia įsitikinusi, kad jei kitų šalių vakcinos bus užregistruotos, mes tikrai naudosime juos ir savo žmonėms vakcinuoti. Mes tikrai darysime tai, bet tuo pat metu aš norėčiau perspėti neįkristi į šiuos komunikacijos spąstus“, – tvirtino K. Kaljulaid.

Su darbo vizitu į Lietuvą atvykusi Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid trečiadienį su Lietuvos vadovu Gitanu Nausėda aptarė COVID-19 situaciją, padėtį Rusijoje ir Baltarusijoje. Viešnia taip pat nevengė pajuokauti, minėjo stereotipą apie estų lėtumą ir pripažino, kad tūkstančiai šalies vyrų serga už Kauno „Žalgiri“.

Prezidentas Gitanas Nausėda po susitikimo teigė tikintis, kad įmanoma pasiekti ambicingų tikslų dėl vakcinavimo, tačiau būtina naudoti jau dabar turimas vakcinas. Šalies vadovo žiniomis, šiuo metu Lietuvoje yra nepanaudota 75 tūkst. vakcinų dozių.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...