Europa skelbia septintą sankcijų paketą: apynasrį dės rusiškam auksui

Penktadienį Europos Komisija paskelbė septintąjį sankcijų paketą Rusijai dėl jos invazijos į Ukrainą, tarp siūlomų priemonių – aukso embargas ir technologijų eksporto draudimo į Rusijos Federaciją pratęsimas.

Europos Komisija taip pat siūlo pratęsti sankcijas iki 2023 metų sausio, sakė EK pirmininkė Ursula von der Leyen. Sausio pabaigoje vyks terminų ir priemonių peržiūra. Be to, siūlomos naujomis sankcijomis uždrausti rusiško aukso importą ir kartu sustiprinti dvejopo naudojimo prekių ir pažangių technologijų eksporto kontrolę.

EK mano, kad tai sustiprins ES sankcijų suderinamumą su G7 partnerių sankcijomis ir sugriežtins ataskaitų teikimo reikalavimus, kad ES šalys aktyviau įšaldytų Rusijos turtą. ES sankcijos neturės įtakos prekybai žemės ūkio produktais tarp trečiųjų šalių ir Rusijos, pabrėžė ES.

Anksčiau JAV taip pat skelbė licencijas, pagal kurias su Rusija leidžiama prekiauti maisto produktais, sėklomis, vaistais ir kt. Tuomet JAV pabrėžė, kad sankcijų su Rusija susijusioms žemės ūkio prekėms, žemės ūkio technikai ir vaistams netaiko.

Europos diplomatijos vadovas Josepas Borrellas pridūrė, kad blokas ir toliau didins Rusijos prezidento Vladimiro Putino izoliaciją naujomis sankcijomis.

„Be šių priemonių, taip pat pateiksiu [ES] Tarybai siūlymus įtraukti į sąrašą kitus fizinius ir juridinius asmenis, įšaldant jų turtą ir apribojant galimybę keliauti“, – sakė D. Borrellas.

Europos Komisijai pristačius paketą, jį svarstys ES valstybės narės.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer