Fabrike dirbusi latvė atleista dėl kalbos nemokėjimo: prisiteisė nemažą sumą

Anglijos ūkiuose ir fabrikuose dirbantys imigrantai tikrai ne visuomet sklandžiai moka anglų kalbą. Hullo mieste fabrike dirbusi Latvijos pilietė būtent dėl šių priežasčių darbe patyrė ilgalaikius žeminimus. Neapsikentusi moteris kompaniją padavė į teismą ir laimėjo solidžią sumą.

Albina Sokolova daugiau nei dešimtmetį dirbo „Humdinger Limited“ vaisių ir riešutų užkandžių fabrike.

2015-ais metais kompanija pristatė naujas darbo taisykles, kuriose skelbiama: „Darbo metu visi darbuotojai tarpusavyje privalo kalbėti angliškai. Savo kalba darbuotojai gali kalbėti tarpusavyje tik pertraukėlių metu“.

A. Sokolova buvo drausminga ir pažangi darbuotoja, tačiau per ilgus gyvenimo metus šalyje taip ir neišmoko anglų kalbos. Moteris teigė mokėjusi pagrindinius žodžius, kurių jai reikėdavo nurodyti tam tikrus darbus.

Namuose prireikus vertėjo jai talkindavo dukra, o štai darbo susitikimuose vertėjo ji atsisakė ir sulaukė gausybės vadovybės priekaištų.

2017-ų metų pradžioje A. Sokolova su pamainos viršininkais aptarė pakartotinai gautus nurodymus, kad ji privalo mokytis ir tobulinti anglų kalbos įgūdžius. Šie priekaištai darbuotojai truko daugybę mėnesių.

Praėjus dar 2,5 metų, moteris darbe bandė išsiprašyti papildomų atostogų dantų gydymui Latvijoje, tačiau jos prašymas buvo atmestas teigiant, kad apmokamas atostogų dienas ji jau išnaudojo, o nemokamų dienų ji negali pasiimti. Vizitą pas odontologus gimtojoje šalyje moteris atšaukė, vis dėlto, kitą dieną ji nepasirodė darbe dėl ligos.

Dėl to, kad neatvyko į darbo vietą, moteris buvo iškviesta „ant kilimėlio“. Vadovybės ji prašė, kad pokalbio metu jai vertėjautų sklandžiai angliškai kalbanti dukra. Jos prašymas susitikimui gauti bet kokią vertėją buvo atmestas. Moteris dar keletą kartų teikė prašymus kalbėti su vadovybe su vertėjo pagalba, tačiau nei karto to nebuvo leista.

2020 m. liepos mėnesį moteris buvo atleista iš darbo.

Tuomet Latvijos pilietė kreipėsi į darbuotojų teisių gynėjų sąjungą. Darbuotojos ir kompanijos ginčas persikėlė į teismą. Darbuotojų teises ginantis teismas pripažino, kad moteris atsidūrė nepalankioje situacijoje. Esą darbo susitikimuose ji negali kalbėti savo gimtąja kalba ir taip pažeidžiamos jos teisės.

„Humdinger Limited“ buvo įpareigoti Albinai Sokolovai sumokėti 10 800 svarų sterlingų kompensaciją dėl to, kad buvo pripažintas moters diskriminavimas darbo vietoje dėl kalbos barjero.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...