„Facebook“ prieš lietuvius cigarečių kontrabandininkus užmerkia akis

Internete ar socialiniuose tinkluose platinami narkotikai, alkoholis ir cigaretės jau nebestebina, nepaisant to, kad tai – baudžiama veikla. Tačiau stebėtina atrodo „Facebook“ reakcija prašant užblokuoti puslapį, kuriame, sprendžiant iš kainos, Lietuvoje platinamos kontrabandinės cigaretės. „Facebook“ paprasčiausiai atsako – toks puslapis mūsų taisyklių nepažeidžia.

Prieš porą savaičių „Facebook“ savo vartotojams pasiūlė pamėgti puslapį, kuriame lietuviams siūloma nusipirkti pigesnių cigarečių.

Taisyklių nepažeidė

Norint „Facebook“ pranešti apie netinkamą puslapį, reikia užpildyti formą iš dviejų klausimų. Pirmiausiai socialinis tinklas teiraujasi, kuo šis puslapis vartotojui atrodo netinkamas. Galbūt jis jus žeidžia, galbūt nepatinka, gal čia vykdoma afera. Šiuo atveju buvo pasirinktas variantas „Manau, šis puslapis neturėtų būti „Facebook“.

Tada iššoka antrasis klausimas, kur prašoma patikslinti, kodėl šis puslapis netinkamas. Tarp siūlomų variantų galima žymėti ir „Puslapyje kalbama apie narkotikų, ginklų ar prekių suaugusiems pirkimą ar pardavimą“. Nors cigaretės čia neminimos, šis variantas atrodo tinkamas.

Tačiau kitą dieną „Facebook“ atsiunčia atsakymą, kur praneša peržiūrėjęs praneštą puslapį, bet jame neaptikęs jokių pažeidimų. Šioje vietoje „Facebook“ siūlo arba pačiam vartotojui užblokuoti puslapį, kad jis jo nematytų, arba pranešti apie konkrečias nuotraukas, kurios pažeistų „Facebook“ taisykles.

Policija seka prekeivių pėdomis

Net jei „Facebook“ ir nemano, kad šis puslapis pažeidė jų taisykles, ji pažeidė Lietuvos įstatymus – bandymas prekiauti cigaretėmis užtraukia baudą nuo 300 iki 850 eurų. Policijos duomenimis, puslapio kūrėjams gali būti pradėta administracinio nusižengimo byla dėl neteisėto vertimosi komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla neturint licencijos.

„Pareigūnai jau kurį laiką pastebi, kad dauguma nusikaltimų persikelia į interneto erdvę ar socialinius tinklus. Policija nuolat stebi interneto svetainėse, skelbimų portaluose, socialiniuose tinkluose vykstančius procesus, tarp jų – ir neteisėtą prekybą cigaretėmis“, – atsakyme tv3.lt rašė Lietuvos policijos departamento Komunikacijos skyriaus vadovas Ramūnas Matonis.

Jo teigimu, kovoje su nelegalių prekių platintojais, vykdo reidus, atlieka kontrolinius pirkimus, o a atsakingus asmenis traukia atsakomybėn.

„Per 2018 m. I ketvirtį policija atliko 733 tikslines priemones. Per 2018 m. I ketvirtį dėl tabako gaminių nelegalios apyvartos ir kontrabandos nustatyti 1327 pažeidimai, pradėti 7 ikiteisminiai tyrimai ir surašyta 1320 protokolų“, – dėstė R. Matonis.

Per 2018 m. I ketvirtį policijos pareigūnai iš nelegalios apyvartos išėmė 431 959 pakelių tabako gaminių.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...