Į gatves išrieda Lietuvoje sukurti nauji greitosios medicinos pagalbos automobiliai

Šiandien į gatves išrieda 22 „Volkswagen Crafter 4motion“ greitosios medicinos pagalbos (toliau GMP) automobiliai. Dar 50 naujų „Fiat Ducato“ GMP laukia savo eilės. Juos LR sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu sukūrė „Altas komercinis transportas“.

Šie 72 GMP automobiliai priskiriami B klasei, todėl yra pritaikyti pacientams pervežti, pirminei jų apžiūrai ir būklei stebėti. Juose sumontuota moderni automatinė gaivinimo sistema, pakeičianti rankinį širdies masažą, taip pat daugiau nei 250 kg kelianti, ypač lengva stuburo imobilizavimo lenta, paciento transportavimo kėdutė ir modernūs daugiafunkciai neštuvai. Numatyta, kad trūkstamą medicininę įrangą automobilius eksploatuosiančios įstaigos susikomplektuos individualiai pagal konkrečius poreikius. GMP automobilių medicinos skyrius yra pritaikytas dviejų medikų darbui.

Pasak „Altas komercinis transportas“ generalinio direktoriaus Edvardo Radzevičiaus, visi automobiliai yra „Euro 6“ kategorijos, todėl atitinka griežčiausias anglies dvideginio arba CO2 emisijos normas. Jie yra ištestuoti ir sertifikuoti pagal ES galiojantį greitosios pagalbos standartą LST EN1789+A2:2015, todėl yra saugūs tiek transportuojamam pacientui, tiek paramedikams.

Sukurtiems GMP automobiliams suteikta 2 metų garantija. Garantinis aptarnavimas bus teikiamas „Alto komercinio transporto“ įgaliotuose aptarnavimo centruose visoje Lietuvoje.

„Mūsų mechanikai ir inžinieriai pirmiausia sukūrė GMP automobilio paciento salono dizainą, pasitelkę trimačio projektavimo programas parengė būsimo gaminio technologiją. Vėliau buvo pasirūpinta reikiamomis žaliavomis ir sukurtas gamybos procesas, užtikrinantis, kad pro vartus kas tris valandas išvažiuotų po vieną pagamintą automobilį. Pagal šį gamybos modelį pagamintas prototipas buvo pristatytas už automobilių įsigijimą atsakingai LR sveikatos apsaugos ministerijos komisijai. Šiems GMP automobiliams užsienyje buvo atlikti dinaminiai (vadinamieji „crash“) testai, siekiant įsitikinti dėl jų saugumo, įvertinti čia sumontuotos įrangos ir keleivių judėjimą susidūrimo metu“, – sakė E. Radzevičius.

72 GMP automobiliai buvo įsigyti Valstybės investicijų programos ir ES lėšomis. Tai buvo antras kartas per pastaruosius kelerius metus, kai šios specialios paskirties automobilių įsigijimas Lietuvoje buvo organizuotas centralizuotai. 22 iš jų šiandien buvo perduoti šalies savivaldybių grietosios medicinos pagalbos ir pirminės sveikatos priežiūros centrams. Likusieji 50 yra paruošti ir bus perduoti artimiausiu metu.

„Jau kelerius metus Lietuvoje šios paskirties automobilių įsigijimas LR sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva organizuojamas centralizuotai, kai profesionali kvalifikacinė komisija vadovaudamasi ES standartais parengia reikalavimus tokiems automobiliams įsigyti. Tai reiškia, kad iš esmės į gatves išrieda gerokai aukštesnės kokybės mūsų gyvybes gelbstintys automobiliai, kurie įsigyjami už palyginti mažesnę kainą“, – komentavo E. Radzevičius.

„Altas komercinis transportas“ per pastaruosius kelerius metus Lietuvos įstaigų užsakymu sukūrė daugiau nei 100 GMP automobilių. Pasak „Alto komercinio transporto“ generalinio direktoriaus, pastaruoju metu vienas sudėtingiausių GMP automobilių projektų buvo C klasės GMP vaikų reanimobiliai Kauno klinikoms.

Šiandien perduotus GMP automobilius „Altas komercinis transportas“ įmonėje kūrė 7 mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros profesionalų komanda ir apie 30 prie gamybos linijos dirbusių specialistų. Siekiant atitikti itin griežtus konstrukcinius ir ergonomikos reikalavimus interjero gamybai panaudotos šiuolaikinės kompozicinės medžiagos.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...