Gitanas Nausėda: remčiau Ingridos Šimonytės kandidatūrą į NATO vadovus

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad palaikytų premjerės Ingridos Šimonytės kandidatūrą į NATO generalinio sekretoriaus pareigas, jei ji būtų svarstoma.

„Labai palaikyčiau jos kandidatūrą, kaip ir palaikyčiau kandidatūras tų žmonių, kurie labai gerai supranta regioną, yra kilę iš šio regiono ir, kaip jūs žinote, tokių kandidatų yra ne vienas“, – trečiadienį lrt televizijai sakė valstybės vadovas.

Anot jo, dėl Rusijos keliamų grėsmių mūsų regionas yra vienas pažeidžiamiausių, todėl gerai būtų, jeigu Aljansui vadovautų asmuo, gerai žinantis jo specifiką.

Kita vertus, pasak prezidento, NATO vadovo paieškos tik prasidėjo, ir jis linkėjo I. Šimonytei šiuo metu koncentruotis į 2023 metų biudžeto klausimus.

„O tada mes žiūrėsime ir tikrai sveikinsime sprendimus, kurie bus susiję ne tik su pirmą kartą istorijoje moters paskyrimu į šias atsakingas pareigas, tačiau ir žmogaus, kuriam regiono saugumo situacija buvo žinoma ne iš vadovėlių, ne iš knygų, o iš realaus gyvenimo. Labai tikiuosi, kad taip ir atsitiks, ir tokie sprendimai bus priimti jau gana greitai“, – teigė G. Nausėda.

Britų dienraštis „Financial Times“ pranešė, kad Lietuva siekia, jog I. Šimonytė taptų NATO generaline sekretore.

Dabartinio NATO vadovo Jenso Stoltenbergo kadencija baigiasi rugsėjį.

Keturi NATO pareigūnai dienraščiui sakė, kad oficialios diskusijos šia tema neprasidėjo ir ambasadoriai rimtai derybas šiuo klausimu gali pradėti 2023 metų vasarį.

Tarp kandidatų „Financial Times“ mini ir Estijos premjerę Kają Kallas, Lenkijos opozicijos lyderį Donaldą Tuską, buvusį Italijos premjerą Mario Draghi ir Ispanijos premjerą Pedro Sanchezą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer