Gražulis į Seimo posėdį atsinešė plakatą: „Ar auksinė 40 000 000 mus apgins?“

Seimo narys Petras Gražulis antradienį į Seimo plenarinių posėdžių salę atsinešė plakatą ir netrukus buvo paprašytas jo atsikratyti.

Ant P. Gražulio plakato buvo parašyta „Ar auksinė 40 000 000 mus apgins?“ Taip Seimo narys apeliuoja į neva 40 mln. eurų Lietuvai kainavusią tvorą Lietuvos–Baltarusijos pasienyje.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė neigia šią sumą, pažymėdama, kad tvoros statyboms Vyriausybė skyrė 5 mln. eurų.

Reaguodamas į P. Gražulio plakatą, tuo metu Seimo posėdžiui pirmininkavęs Jurgis Razma sakė:

„Petras Gražulis aiškiai sumaišė vietas – su plakatais žmonės stovi šalia Seimo rūmų. Dėl to tikrai prašome gerbti ir posėdžio sekretoriatą, kurie, žinoma, reikalauja išnešti šį didelės apimties plakatą“.

Į tai P. Gražulis atsakė:

„Taip, buvau pikete. Žmonės – turiu žmonių valią vykdyti – paprašė, kad šitą plakatą parodyčiau valdančiajai daugumai. O kas užrašyta, jūs suprantate. Ar 40 mln. litų kainuojanti auksinė ar kokia čia tvora, apgins Lietuvą?“

Apie trys dešimtys žmonių prie Seimo antradienį reikalavo į Lietuvą neįleisti iš Baltarusijos nelegaliai atvykstančių migrantų.

Visa tvoros kaina gali būti daugiau nei 40 mln. eurų

Liepos 9 d. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sakė, kad siekiant suvaldyti išaugusius neteisėtos migracijos srautus, priimtas sprendimas pasienyje su Baltarusija statyti tvorą.

„Nuo šiandien pradėta spygliuoto barjero statyba, numatyta pastatyti 550 kilometrų, taip pat priimtas sprendimas pradėti statyti tvorą su Baltarusijos pasieniu. Mes matome, kad tai galėtume padaryti pakankamai greitai, kaina būtų tokios tvoros apie 41 mln. eurų“, – žurnalistams tada sakė A. Bilotaitė.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas teigė, kad spygliuotos vielos užtvaras galėtų būti įrengtas pilnai per keletą mėnesių.

„Pirmas etapas – spygliuota tvora. Antru etapu keliaujame su fizinės tvoros statymu“, – teigė ministrė.

Lietuva su Baltarusija turi 678,8 kilometro ilgio sieną. Spygliuotos vielos užtvarai Vyriausybė liepą iš rezervo skyrė 4,8 mln. eurų.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...