Guoga atsisako Seimo nario mandato

Seimo narys Antanas Guoga atsisako parlamentaro mandato.

Tokį pareiškimą jis antradienį įteikė Vyriausiajai rinkimų komisijai, BNS patvirtino komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

„Po 16 val. buvo gautas Seimo nario A. Guogos pareiškimas dėl Seimo nario mandato atsisakymo. Seimo narys A. Guoga pareiškia atsistatydinantis iš Seimo nario pareigų, pareiškimą jis teikia tvirtai apsisprendęs ir laisva valia“, – BNS sakė L. Matjošaitytė.

Pasak VRK vadovės, A. Guoga prašo jo mandatą naikinti nuo sausio 14 dienos, prašo dėl to šaukti komisijos posėdį, per kurį yra pasirengęs perskaityti prašymą nutraukti jo įgaliojimus.

A. Guoga į Seimą išrinktas su opozicine Darbo partija. Jam atsisakius mandato, į Seimą patektų pirmas po brūkšnio partijos sąraše likęs Artūras Skardžius.

Dar pirmadienį Darbo partijos narys savo socialinio tinklo paskyroje kirto partijos lyderiui Vikotrui Uspaskichui.

Nesantaika ėmė ryškėti po to, kai V. Uspaskichas „Facebook“ paskyroje pasidalijo video įrašu, kuriame kalba apie nuo koronaviruso gydantį vandenį. Dėl tokio pareiškimo sukilo ne tik partijos nariai, bet ir specialistai.

Šį kartą, pasidalijęs V. Uspaskicho vaizdo įrašu A. Guoga ėmė kvestionuoti partijos lyderio veiksmus ir pasisakymus LGBT tema.

Pateikiame visą publikuotą tekstą.

„Viktoras siautėja toliau.

Ir tai nebėra jo paties problema. Tai tampa visos valstybės skausmu.

Ar gali vienos parlamentinės partijos pirmininkas taip kurstyti neapykantą, visuomenės nesantaiką?

Ar turime teisėsaugą Lietuvoje, kuri normaliai dirbtų ir reaguotų į tokius išpuolius?

Jeigu mano kolegoms normalu būti tokio psichiškai nestabilaus žmogaus vadovaujamoje partijoje, tai man gėda. Ir aš tai sakau garsiai.

Ar gali vienas žmogus terorizuoti partiją, visuomenę, valstybę? O kitiems reikia patogiai tylėti? Patyliukais purtyti galvą dėl eilinės Viktoro nesąmonės, o viešai vaidinti, kad viskas gerai. Kad nieko neįvyko.

Ar mums Seimo kėdė svarbiau už savo sąžinę ir kokioje Lietuvoje gyvens mūsų vaikai?

Man vienareikšmiškai Ne. Todėl ir sakau garsiai, kad man nepriimtina, jog tokie klounais virstantys veikėjai skleistų patyčias, niekintų dalį visuomenės, kurstytų negatyvias emocijas.

Noriu šviesios, modernios ir pozityvios Lietuvos.

Kur be būčiau, ką bedaryčiau dėl jos ir dirbsiu“, – rašo A. Guoga.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...