Į laisvę paleista Račkova tikina: „Mus suėmė, mus išvežė, mums surašė kaltinimus net nerinkdami jokios informacijos“

Lietuvos šeimų sąjūdžio narė Vitolda Račkova buvo taip pat sulaikyta dėl riaušių prie Seimo ir ketvirtadienio vakarą paleista. Ji tikino, kad kaltinimai esą jai pareikšti neteisingai ir policijai nesurinkus informacijos, o taip neva siekiama užkirsti kelią rugsėjį planuojamam mitingui.

„Mus suėmė, mus išvežė, mums surašė kaltinimus net nerinkdami jokios informacijos, jokios medžiagos, visiškai neturėdami, ką pateikti įrodymų“, – spaudos konferencijoje kalbėjo V. Račkova.

Teismo sprendimu, 9 asmenys riaušių prie Seimo byloje buvo suimti, 17 įtariamųjų buvo paleisti į laisvę, kai kurie jų turės nešioti apykoję. V. Račkova ir A. Sabaliauskaitė iš areštinės buvo paleistos ketvirtadienį vakare, o parlamentarai Petras Gražulis ir Naglis Puteikis skubėjo prie areštinės jų pasitikti ir įsiamžinti nuotraukoje.

Penktadienį Seime surengta parlamentaro P. Gražulio konferencija dėl suimtų asmenų antradienį vykusiose riaušėse. Jame taip pat dalyvavo Šeimų sąjūdžio narė V. Račkova ir N. Puteikis. Buvo pranešta, kad bus ir A. Sabaliauskaitė, bet ji nepasirodė.

Račkova: kaltinimai pareikšti nesurinkus informacijos

Spaudos konferencijoje V. Račkova aiškino, kad kaltinimai, kurie pareikšti jai, yra neteisingi, esą policininkams nesurinkus jokios informacijos.

„Kaltinimai skamba taip: V. Račkova įtariama smurtavusi, niokojusi turtą bei šiurkščiai pažeidusi viešąją tvarką riaušių metu. Ji rugpjūčio 10 d. nuo 20 val. 45 min. prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų veikė bendrininkų grupėje“, – perskaitė ji.

Iš išvardintų bendrininkų pavardžių, moters tikinimu, jai žinomos tik trys.

Kaltinimuose taip pat rašoma, kad ji išprovokavo viešai smurtauti, niokoti turtą, pasipriešino policijos pareigūnams ir kitiems viešąjį saugumą prižiūrintiems asmenims, suduodama pareigūnams tyrimo metu nenustatytu kietu daiktu, sprogdino neaiškios kilmės sprogstamuosius užtaisus, kurie nukentėjusiems nudegino įvairias kūno vietas.

Dėl šių kaltinimų V. Račkova turės aiškintis ir teisme.

„Kaip įvyko mano suėmimas? Aš visą vakarą filmavau. Aš priėjau prie policijos pareigūnų ir paklausiau, kodėl jūs šitų asmenų neišvedate. Man pasakė nesikišti, toks yra policijos darbas, metodai. Kam viso to reikėjo? Kad kažką apjuodinti? Kad kažką išgąsdinti? Kad Šimašius dabar kalba, jog visi mitingai bus atšaukiami ir negalės žmonės burtis?“, – klausė ji.

Anot V. Račkovos, žmonės po 17 val. liko protestuoti, nes šie nesulaukė jokių atsakymų iš valdančiųjų.

Gražulis bando kaltinti policiją

P. Gražulis ir N. Puteikis spaudos konferencijos metu rodė įrašus, kuriuose policijos pareigūnai liepia trauktis asmenims, neva sakydami, kad skries akmenys.

„Vietoj to, kad jie žinodami, juos stabdytų, jie provokacijos nestabdė“, – tikino P. Gražulis.

Antrame įraše, kurį parodė spaudos konferencijos metus,  V. Račkova per mikrofoną kreipiasi į žmones, sakydama, kad reikia taikiu būdu protestuoti, nemėtyti akmenų.

„Visa ta situacija buvo labai puikai pasinaudota dėl įsitikinimų ir veiklos. Kai vakar vyko teismo posėdis dėl tolimesnio nutarimo, ar mane ir Adeliną įkalintas, ar jas paliesti, prokuroras labai aiškiai išsidavė, kad jis prašo mus sulaikyti iki rugsėjo 11 dienos. Kodėl būtent iki rusėjo 11 d.? Nes mitingas turi tuomet vykti? Kad nespėčiau pasiruošti?“, – klausė V. Račkova.

Anot jos, Šeimų sąjūdis prie antradienį vykusio protesto prie Seimo neprisėdėjo.

„Leidimą išsiėmė mokytoja Astra, bet kas ten vėliau prie jos prisijungė, mes nežinome“, – teigė ji.

Anot N. Puteikio, reiktų pastebėti, viešumoje nesakomos Astros Genovaitės Astrauskaitės ir Kęstučio Tamošaičio – protesto organizatorių pavardės.

Prašo prezidento išklausyti ir antrą pusę

P. Gražulis prašė prezidento Gitano Nausėdos per patarėjus išklausyti jo ir kitų Seimo narių, dalyvavusių mitinge, pusę.

Taip pat jis G. Nausėdai parėžė kritikos, neva jis neryžtingas.

„Prezidentas daro vieną žingsnį į priekį ir du atgal. <…> Prezidentas viską daro, kad nebūtų išrinktas antrą kadenciją. Esu įsitikinęs, kad prezidentas turi gerą valią, bet ryžto ir politinės nuovokos per mažai“, – teigė jis.

Sudarys komisiją

Naglis Puteikis ketvirtadienį pranešė, kad P. Gražulis sudarys komisiją, kuri neva spręs klausimus, kodėl nekaltieji sėdi areštinėje, o provokatoriai vaikšto laisvėje: „Bus išsiųstas laiškas ir generalinei prokuratūrai. Tikimės, kad ir Seimas sudarys tokią komisiją“, – sakė jis.

„Jeigu Seimas tokios komisijos nesudarys, o prokuratūra toliau vykdys politikų, (Agnės) Bilotaitės nurodymą surasti kažkokią mistinę organizaciją, kuri koreguoja veiksmus tarp maištų pabėgėlių stovyklose ir to, kas buvo vakar – jeigu prokuratūra taip elgsis, teks sudarinėti visuomeninę komisiją“, – teigė jis.

P. Gražulis sakė, jog yra parengęs klausimus teisėsaugos atstovams.

Apie 5 tūkst. žmonių antradienį buvo susirinkę prie Seimo Vilniuje išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos.

Dėl riaušių pradėtas ikiteisminis tyrimas. Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla neatmeta galimybės, kad įtariamųjų vykstant ikiteisminiam tyrimui daugės.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...