Į Lietuvą atvyko vienas didžiausių JAV karinių laivų

Į Klaipėdos uostą šeštadienį atplaukė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) desantinis laivas „USS Kearsarge“, pranešė JAV ambasada.

Pasak jos, tai yra didžiausias iš kada nors čia besilankiusių karinių laivų.

„Wasp“ klasės desantinis laivas yra 22-ojo JAV jūrų pėstininkų ekspedicinio dalinio flagmanas (laivas-vadavietė), jo pasveikinimo ceremonija numatyta pirmadienį.

„USS Kearsarge“ ilgis – 257,3 metro, plotis – 60,1 metro, grimzlė – 10,5 metro. Šis laivas yra ginkluotas standartine „Wasp“ klasės daugiafunkcinio amfibijos puolimo laivo ginkluote.

Laivo įgulą sudaro daugiau nei 2 tūkst. narių, tačiau laive jų vienu metu būna iki 1,5 tūkstančio.

Laivas ginkluotas standartine „Wasp“ klasės amfibijos puolimo laivo ginkluote, jis suprojektuotas taip, kad jame tilptų desantiniai laivai su oro pagalve greitam karių judėjimui ir šturmo lėktuvai AV-8B „Harrier“, skirti artimo puolimo pajėgų palaikymui iš oro.

Be to, šis laivas gali gabenti iki 26 JAV karinio jūrų laivyno sraigtasparnių.

Laivas Lietuvoje viešės iki antradienio.

JAV – strateginė Lietuvos partnerė ir viena pagrindinių Baltijos regiono saugumą užtikrinančių sąjungininkių, todėl Vilnius siekia nuolatinio ir nepertraukiamo JAV karių buvimo regione įvairiomis formomis.

Šiuo metu Pabradėje yra dislokuotas jau penktasis sunkusis JAV batalionas su tankais „Abrams“ ir kovos mašinomis „Bradley“. JAV kariai Lietuvoje nuolat dalyvauja pratybose.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer