Išskirtinis pokalbis su Londone kūdikį išgelbėjusia lietuve: „Ji pati išsigelbėjo“

Londone gyvenančių lietuvių šeima išgelbėjo kūdikį. Naujagimis buvo paliktas rytinio Londono parke, pirkinių maiše, per vieną šalčiausių metuose vakarų. Pirma jį pastebėjo parke su šunimi vaikščiojusi lietuvė Rima.

Naujagimę mergaitę apie 10 val. vakaro lietuviai rado prie šio suolelio Rytų Londono East Ham rajono parke. Vakare buvo labai šalta, temperatūra svyravo ties 0°C, tai buvo vienas šalčiausių šios žiemos vakarų Londone. Ten su šeima gyvenanti Lietuvė Rima vedžiodama šunį pastebėjo pirkinių maišą iš kurio sklinda verksmas.

„Tai buvo eilinis, vakarinis ritualas, vedžiojau vakare šuniuką. Išėjusi pamačiau krepšį. Aš pro jį praėjau, nes baisu tikrinti, kas ten tame viduje yra. Maža kas, gal sprogmuo, gal šiaip kokios šiukšlės. Einant ratuku atgal, šuo pradėjo uostinėti prie to krepšio. Aš jį šaukiu, jis neklauso. Tada pasigirdo toks porą kartų klyksmas. Pagalvojau, kad pasivaideno. Apsidairiau, aplinkui nė gyvos dvasios, snigo, šlapdriba“, – tv3.lt kalbėjo Rima.

Moteris neišdrįso viena patikrinti krepšio, todėl paskambino savo šalia vaikams, kurie išbėgę į kiemą ir patikrinę krepšį rado ten juodaodę mergytę. Naujagimė mergaitė šaltą vakarą maiše gulėjo įvyniota tik į rankšluostį, jos kakta, anot lietuvių, buvo labai šalta. Dabar kūdikis yra vienoje Londono ligoninėje, jo būklė stabili.

„Rytoj eisime lankyti. Tik ką gimęs [vaikas], lygtai išnešiota mergaitė turėjo būti, nemaža, normalaus dydžio. <...> Kaip ji norėjo gyventi, kaip tą šunį pajautė, kad priėjo. Jau norėjau išeiti iš to parkelio ir ji suriko, ir šitaip ji pati išsigelbėjo“, – pasakojo lietuvė.

O mūsų tautiečių poelgis garsiai nuskambėjo britų žiniasklaidoje. Apie vaiko gelbėtojus lietuvius rašo ir rodo pasaulio žiniasklaidos gigantai BBC. Londono East Ham‘o rajonas – tankiai apgyventas lietuvių.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...