Įtampa dėl Sirijos kaista: D. Trumpas atsakė į Maskvos perspėjimus

Rusijos ambasadorius Libane Aleksandras Zasypkinas antradienį pareiškė, kad jo šalis numuš bet kokias į Siriją nutaikytas JAV raketas ir bus pasiruošusi smogti jas paleidusiems objektams.

„Jeigu bus smūgis iš Amerikos pusės, raketos bus numuštos, taip pat bus smogta objektams, iš kurių buvo paleistos salvės“, – diplomatas sakė Libano televizijai „al Manar“ ir pridūrė, kad tai yra Rusijos vyriausybės oficiali pozicija.

Jis pabrėžė, kad bet kokie su Sirija susiję nesutarimai „privalo būti sureguliuoti – tuomet mes (Rusija) būsime pasiruošę deryboms“.

JAV prezidentas į šiuos rusų diplomato perspėjimus atsakė audringa „Twitter“ žinute.

„Rusija žada numušti visas Sirijos link paleidžiamas raketas. Rusija, pasiruošk, nes jos atskries – mielos, naujos ir išmanios! Jūs neturėtumėte bendradarbiauti su tuo dujomis žudančiu gyvuliu, kuris žudo savo žmones ir tuo mėgaujasi!“ – „Twitter“ rašė JAV vadovas.

Didžiosios Britanijos ginkluotųjų pajėgų vadas generolas Richardas Barronsas duodamas interviu nacionaliniam transliuotojui BBC sakė, kad Rusijai darant tokius pareiškimus reikėtų būti labai atsargiai.

„Jeigu jis (A. Zasypkinas) turėjo omenyje mėginimus skandinti laivus ir numušti lėktuvus, tai yra karas“, – perspėjo jis.

Perspėjimas

Kremlius trečiadienį paragino santūriai elgtis Sirijoje ir sakė, kad šalys turėtų vengti veiksmų, kurie galėtų dar labiau destabilizuoti šią karo draskomą šalį.

Komentaras pasirodė Jungtinėms Valstijoms svarstant raketinius smūgius Sirijai dėl ten įvykdytų įtariamų cheminių atakų.

„Kaip ir anksčiau tikimės, kad visos šalys vengs žingsnių, kurių iš tikrųjų niekas neišprovokavo ir kurie galėtų destabilizuoti ir šiaip trapią situaciją regione“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Paveikti šimtai žmonių

Jungtinių Tautų sveikatos apsaugos agentūra trečiadienį paskelbė gavusi partnerių pranešimų, rodančių, kad po praeitą savaitgalį įvykdytos numanomos cheminės atakos Sirijos mieste Dumoje apnuodijimo požymiai pasireiškė apytikriai 500 pacientų.

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) nurodė, kad į gydymo įstaigas pristatytiems pacientams pasireiškė „smarkaus gleivinės sudirginimo požymių, kvėpavimo ir centrinės nervų sistemos sutrikimų“.

Vis dėlto PSO pranešime nebuvo tiesiogiai patvirtinta, kad buvo įvykdyta cheminė ataka.

PSO taip pat citavo pranešimus, kad žuvo daugiau kaip 70 žmonių, kurie buvo pasislėpę rūsiuose. Nurodoma, kad 43 aukoms pasireiškė „simptomai, atitinkantys itin toksiškų cheminių medžiagų poveikį“.

Cheminio ginklo uždraudimo organizacija (OPCW) antradienį pranešė, kad „artimiausiu laiku“ išsiųs į Dumą, esančią netoli Damasko, savo misiją faktams nustatyti.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...