Izraelio žiniasklaida: „Maccabi“ domisi žydiškų šaknų turinčiu ir į Izraelio pilietybę pretenduojančiu M. Echodu

Dar vieną nesėkmingą sezoną Eurolygoje sužaidęs Tel Avivo „Maccabi“ klubas jau dairosi papildymo naujam pajėgiausio Senojo žemyno turnyro šturmui, pasak Izraelio žiniasklaidos, į šios komandos akiratį pateko ir Vilniaus „Ryto“ aukštaūgis Martynas Echodas.

Sport5.co.il praneša, kad „Maccabi“ domisi galimybe siūlyti sutartį 21 metų lietuviui, o viena to priežasčių yra ir jo kilmė – M. Echodas turi žydiškų šaknų, tad galėtų gauti Izraelio pilietybę ir padėtų Tel Avivo komandai apeiti legionierių limito taisykles.

Antrą sezoną Vilniaus ekipoje rungtyniaujantis „centras“ į užsienio šalies pilietybę galėtų pretenduoti dėl savo senelio iš motinos pusės, kuris yra žydas. Egzistuoja tikimybė, kad M. Echodas Izraelio piliečiu galėtų tapti net ir neatsisakęs gimtosios šalies pilietybės, kadangi jau gegužės 12-ąją vyks pilietybės įstatymo referendumas, galintis atverti krepšininkui kelią išsaugoti Lietuvos pilietybę net ir tuo atveju, jei jis nuspręstų priimti žydų pasiūlymą.

Tiesa, kaip jau spėjo pranešti Basketnews.lt, „Maccabi“ lietuviu domisi ne dabar, o tai darė dar prieš sezoną, kai sprendė vietinių žaidėjų dilemą. Pajėgių Izraelio krepšininkų ieškanti komanda siekia įsiterpti į šalies pirmenybių taisykles, pagal kurias klubo sudėtyje privalo būti bent šeši vietiniai žaidėjai.

M. Echodas, užpraėjusią vasarą su „Rytu“ sudaręs trejų metų sutartį, šiemet gavo Europos taurės „Kylančios žvaigždės“ apdovanojimą. Šiame turnyre aukštaūgis rinko po 9,6 taško ir atkovojo po 5,1 kamuolio.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...