J. Ruolia sukritikavo populiarias sultis: tai pats didžiausias nuodas

Milijonai žmonių saujomis geria vitaminų preparatus, tikėdamiesi pagerinti sveikatą. Kad nesirgtų, žmogui reikia vitaminų. Jų gauti reikia su maistu, nes organizmas pats jų negamina. Todėl ir bandoma šių svarbių medžiagų gauti papildomai, geriant tabletes ir kapsules.

Garsus Nacionalinio vėžio instituto fitoterapeutas Juozas Ruolia atskleidė, kokią naudą mūsų organizmui turi vitaminai ir pasidalijo didžiulę ir turtingą savo, kaip gydytojo patirtimi.

Paneigė seniai sklandžiusius mitus

Garsus fitoterapeutas paneigė mitą, kad vitaminai gali sukelti vėžį: „Sovietų laikais mokslininkai tyrinėjo vėžines ląsteles ir pylė į vėžio ląstelių lėkštutę vitaminus, žinoma, ląstelės pradėjo augti dvigubai greičiau.

Tuomet, pasaulyje nebuvo atlikta daug tyrimų, kokia vitaminų įtaka yra gyvame organizme. Šiandien mokslininkų juodu ant balto yra parašyta, kad jeigu gausime reikiamą dienos normą, gyvensime sveiki ir laimingi.

Visi vitaminai yra pasaulyje traktuojami kaip kofermentai, kurie skatina fermentą veikti. Pavyzdžiui virškinamajame trakte dirba 20 fermentų, jie kokybiškai suvirškina visą suvalgytą maistą ir mes neturime jokių problemų,“ – apie vitaminų naudą pasakojo gydytojas.

Stebėkite jums siunčiamus ženklus

Fitoterapeutas taip pat patarė stebėti organizmo siunčiamus ženklus: „Nereikėtų gėdytis ir žmonėms vertėtų sekti savo dujų išsiskyrimą. Normalu, jei dujos išsiskiria vieną kartą per valandą, tačiau jei per valandą jos išsiskiria 3-4 kartus, tuomet yra suvalgytas netinkamas jums produktas, kurio fermentai nesuvirškina.

Jei organizmas išskiria daug dujų, vertėtų prieš kiekvieną valgymą praskalauti burną pelynų arbata. Taip virškinimo sistemą paskatinsite suvirškinti visą maistą ir pamaitinti bakterijas.“

Gydytojas taip pat įspėja dideliais kąsniais valgančius žmones: „Gabalėlius, kurių mes nesukramtome, mėgsta misti blogosios bakterijos.

Todėl kartais reikėtų žalumynus susitrinti, nes mes neturime fermentų, kurie virškintų augalinę ląstelieną. Iš sulaužytos ląstelės pasklinda vitaminai, fermentai ir kiti įvairūs geri dalykai. Jei valgysime vientisą augalinę ląstelę ir jos nekramtysime, būsime pasmerkti visokiems negalavimams.“

Taip pat daktaras skatina mamas galvoti ne tik apie savo vaikus, bet ir apie save: „Jeigu moteris ruošiasi nėštumui, kasdien reiktų valgyti kivius ir avokadus.

Lapinės daržovės nuramins vaisių, padės jį pamaitinti kokybiškai ir suteiks visus trūkstamus vitaminus. Nėščios ar jau žindančios mamos privalo vartoti joms skirtus vitaminus, taip pat tegu valgo daugiau daržovių.“

Vartokite tik tas daržoves, kurios jūsų skonių receptoriams yra priimtinos: „Taip pat labai atsargiai vartokite sultis, imbiero sveika norma tik keli šaukštai, morkų sulčių galima išgerti apie stiklinę per dieną.

Geriau žalumynus sutrinkite, taip nesunaikinsite reikalingų jūsų organizmui vitaminų.“

J. Ruolia turi svarbų patarimą mėgstantiems kviečių želmenų sultis: „Jei vartosime po šaukštą, trys kartus kas dieną daigintų grūdų sulčių, tai padės apsisaugoti nuo vėžio, tačiau jei suvartosite daugiau – tai bus nuodas jūsų organizmui. Šaukštą daigintų grūdų sulčių yra vaistas, o jau stiklinė – nuodas.“

Pasak fitoterapeuto, geriausi vitaminai mūsų organizmui tai A, E, C: „Nepamirškite, kad natūralūs vitaminai tuoj pat nukeliauja ten kur reikia organizmui, o cheminės kilmės vitaminai turi nukeliauti į kepenis, tuomet kepenis sutvarko jų erdvinę sandarą ir tik tada padeda nukeliauti ten, kur reikia. Svarbiausia, vitaminus naudoti saikingai ir jų nepadauginti.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer