J. Tulčina – apie plius dydžio modelių kultą: netikiu, kad apkūni moteris gali būti laiminga

„Esu apkūni ir tuo patenkinta“ – vis dažniau viešojoje erdvėje sultingų formų moterys ragina laužyti grožio stereotipus ir mylėti save, nepaisant skaičiaus ant svarstyklių. O ir mados pasaulis, dievinęs liesas figūras, pagaliau ant podiumų išleido ir apvalainas gražuoles. Ar tai kova už moters laisvę būti tokia, kokia ji nori, o gal nutukimo propagavimas? To šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., klaus LNK pokalbių laida „Valanda su Rūta“.

„Tu esi kur kas daugiau nei skaičiai ant svarstyklių“, – sako ką tik pasibaigusio LNK projekto „Dydžio (r)evoliucija“ nugalėtoja Vitalija Jonikytė. 30 metų moteris per savo gyvenimą buvo ir itin liekna, ir stambesnė. Tačiau net būdama liekna iš savo sutuoktinio ji sulaukdavo komentarų, kad derėtų mažiau valgyti, reikėtų sulieknėti. Galiausiai vyras Vitalijai pareiškė: „Aš tave palieku, nes tu man per stora.“

Gydytoja kardiologė ir natūralios medicinos centro įkūrėja Jelena Tulčina griežta – ji netiki, kad apkūnus žmogus gali būti laimingas. „Manau, kad visos tos kalbos, kad esu stora ir tuo patenkinta, valgau, kiek noriu, esu laiminga, – iš piršto laužtos. Tai gynybinė reakcija. Pati buvau stora ir nuolatos graužiausi. Net kai apsirengdavau gražiai ir jausdavausi simpatiška, vis tiek negalėjau negalvoti apie tai, jog esu stora“, – prisipažįsta Jelena.

„Stipriai propaguojamas lėlės barbės įvaizdis nuo realios moters silueto skiriasi kaip diena ir naktis. Mokslininkai yra suskaičiavę, kad tokią figūrą kaip barbės realiai populiacijoje iš 150 tūkst. moterų galėtų turėti tik viena“, – sako kita LNK laidos „Valanda su Rūta“ dalyvė, profesorė bei Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros vedėja Janina Tutkuvienė.

Profesorė nustebino sakydama, kad idealus, visus standartus atitinkantis grožis gali būti pavojingas sveikatai. Anot jos, didelės krūtys yra vėžio rizikos požymis, o sveikų ir aukšto intelekto vaikų norinčios pagimdyti moterys turi turėti riebalų ant pilvo bei klubų.

„Gydytojai ginekologai ir kiti specialistai yra pastebėję, kad itin gražios moterys, kurių veidas turi absoliučiai visus moteriškus bruožus, dažnai būna nevaisingos. Ir tai yra biologinis faktas“, – LNK televizijos laidoje „Valanda su Rūta“ ketvirtadienio vakarą, 20 val., pasakos profesorė.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...