JK premjerė prašo ES atidėti „Brexit“ iki birželio 30-osios

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May (Tereza Mei) penktadienį paprašė Europos Sąjungos atidėti „Brexit“ iki birželio 30-osios.

Visgi ji nori, kad šį terminą galima būtų nutraukti anksčiau, jei parlamentas pritartų jos Briuselyje suderintam „Brexit“ susitarimui.

„Jungtinė Karalystė siūlo, kad (pratęsimo laikotarpis) turėtų baigtis 2019-ųjų birželio 30 dieną. Jei partijoms pavyktų ratifikuoti (susitarimą) iki šios datos, vyriausybė siūlo nutraukti šį laikotarpį anksčiau“, – parašė Th. May laiške Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Donaldui Tuskui.

Dauningo gatvė Th. May laišką paskelbė kelios akimirkos po to, kai vienas ES aukšto rango pareigūnas naujienų agentūrai AFP pasakė, kad D. Tuskas siūlo „Brexit“ atidėti laikotarpiui iki metų, taip pat priklausomai nuo parlamento pritarimo ES ir JK „skyrybų“ susitarimui.

Dabartinis terminas yra balandžio 12 diena. Iš pradžių planuotas išstojimas kovo 29-ąją buvo atidėtas JK parlamentui tris kartus neparėmus susitarimo, kurį Th. May ir kitų 27 ES šalių lyderiai pasirašė lapkričio mėnesį.

Savo laiške Th. May sako norinti užtikrinti, kad 46 metus blokui priklausiusi JK išstotų tvarkingai, su sutartimi, padėsiančia plėtoti politinius, saugumo, diplomatinius ir ekonominius ryšius.

„Vyriausybės politika visuomet buvo ir tebėra tvarkingas išstojimas iš Europos Sąjungos be pernelyg didelio atidėliojimo, – laiške rašo Th. May. – Vyriausybė sutinka, kad išstojimas su sutartimi yra geriausias rezultatas.“

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...