JT Saugumo Taryboje turėtų būti daugiau šalių, sako Turkijos URM vadovas

Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu (Mevliutas Čavušohlu) pareiškė, kad būtina padidinti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narių skaičių ir atsisakyti dvigubų standartų tarptautinėje politikoje.

„Neprisijungimo judėjimo (NAM) tikslas yra teisingumas ir stabilumas. Turkija siekia tokių pačių tikslų, ir mes einame šia kryptimi. Todėl svarbu vienytis. JT Saugumo Taryba neatitinka mūsų visuomenių interesų, ji turėtų būti labiau reprezentatyvi, priimti daugiau šalių“, – M. Cavusoglu sakė ketvirtadienį Neprisijungimo judėjimo šalių URM vadovų susitikime Baku mieste.

Pasak jo, „šiandieninėje pasaulio politikoje gausu dvigubų standartų“.

„Mūsų visuomenės ir šalys susiduria su labai dideliais iššūkiais, tokiais kaip teroristinė organizacija FETO, pabandžiusi įvykdyti perversmą Turkijoje. Tačiau drąsi turkų tauta to neleido. Dauguma mūsų šalių pasisako prieš terorizmą. Tai daro tiesiogiai ne tik fiziškai, bet ir ideologiškai. Gerų teroristų nebūna“, – pabrėžė jis.

Turkijos URM vadovas pridūrė, kad jo šalis yra pasirengusi bendradarbiauti su NAM narėmis, „kad pasaulis mums visiems taptų geresnis“.

NAM, kuris buvo įkurtas 1961 metais, turi 120 narių. Jis vienija jokiems kariniams blokams nepriklausančias šalis.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...