Karalius Charlesas nevengė ginčų: „Putinas elgiasi beveik taip pat, kaip Hitleris“

Pasauliui neramiai laukiant naujojo karaliaus, prisimenami ir įvykiai, į kuriuos jis buvo įsivėlęs. 2014-aisiais, tuomet buvęs princu, Charlesas III (Karolis III) ryžosi pasakyti tai, kas šiandien nebūtų taip prieštaringai vertinama. Po Krymo okupacijos jis palygino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną su Adolfu Hitleriu ir sukėlė diplomatinį ginčą.

Tuo metu Maskva priekaištavo Didžiosios Britanijos sosto įpėdiniui dėl jo piktybinio bandymo suteršti Rusijos reputaciją, rašo naujienų agentūra „Reuters“.

Kelionės į Kanadą metu, per Antrąjį pasaulinį karą iš Lenkijos pabėgusiai žydei Charlesas pasakė, kad Ukrainoje „Putinas elgiasi beveik taip pat, kaip Hitleris“.

Charleso pasisakymai, karališkojo šaltinio apibūdinti kaip turėję „gerų ketinimų“ ir neketinami būti viešinami, sukėlė sumaištį Didžiojoje Britanijoje, nes buvo tikimasi, kad karališkoji šeima nereikš politinių pažiūrų viešai.

„Jei šie žodžiai buvo iš tikrųjų pasakyti, ir tai, be jokios abejonės, blogai atspindi būsimą britų monarchą“, – per spaudos konferenciją sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas.

„Mes vertiname, kad Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos nariai naudojasi Vakarų spauda propagandinei kampanijai prieš Rusiją aktualia problema – tai yra padėtimi Ukrainoje – kaip nepriimtiną, piktinantį ir žemą dalyką“, – pyktį liejo rusų diplomatai.

Rusijos diplomatai siekė oficialaus paaiškinimo dėl Charleso pastabų. Tačiau Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija pranešė neketinanti komentuoti pranešimų apie privačius pokalbius.

Įtempti santykiai su žiniasklaida

Charlesas niekada neturėjo gerų santykių su žiniasklaida. Neretai įtempti Charleso santykiai su žiniasklaida buvo užfiksuoti akimirka 2005 metais per foto pokalbį su sūnumis Šveicarijos slidinėjimo kurorte.

Po to, kai BBC reporteris Nicholas Witchell paklausė jo apie būsimas vestuves su Camilla, Charlesas po nosimi sumurmėjo: „Šie nesveiki žmonės. Negaliu pakęsti to žmogaus. Jis tikrai labai blogas.“

Tuo tarpu leidinys „Guardian“ buvo įtrauktas į 10 metų trukusią teisinę kovą, siekdamas gauti laiškus, kuriuos Charlesas išsiuntė ministrams. Užrašai, vadinami „juodojo voro“ atmintinėmis dėl išskirtinės princo rašysenos, atskleidė, kad Charlesas reikalavo visko – nuo ​​neatidėliotinų veiksmų, skirtų pagerinti Irake kariaujančių karių įrangą, iki alternatyvių augalinių vaistų JK.

2021 m. kilo daugiau ginčų, nes Clarence House tvirtino, kad Charlesas „nežinojo“ apie tariamą buvusio padėjėjo pasiūlymą padėti Saudo Arabijos verslininkui užsitikrinti garbę.

Michaelas Fawcetas atsistatydino iš Princo fondo generalinio direktoriaus pareigų po pareiškimų, kad jis pasiūlė padėti Mahfuzui Marei Mubarakui bin Mahfuzui gauti garbės ordiną ir Didžiosios Britanijos pilietybę. Teigiama, kad J. Mahfouz paaukojo dideles sumas restauravimo projektams, kurie ypač domina Charlesą, o Garbės ordiną jis gavo 2016 m. pabaigoje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer