Karantinas Lietuvoje pratęstas iki kovo pabaigos, įvedami pakeitimai dėl kaukių ir judėjimo

Karantinas Lietuvoje pratęsiamas iki kovo 31 dienos imtinai. Tokį sprendimą trečiadienį priėmė ministrų kabinetas. Kartu nuspręsta atsisakyti apsauginių kaukių atvirose erdvėse ir švelninti gyventojų judėjimo ribojimą.

Kaip posėdyje trečiadienį kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, šis sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad pastaruoju metu nemažėja naujų susirgimų Covid-19 skaičius.

„Siūlome pratęsti karantino režimo trukmė Lietuvos Respublikos teritoriją vienam mėnesiui. Šalyje įvedus grežtas karantino sąlygas, sergamumas yra sumažėjęs, tačiau per savaitę registruojamas atvejų skaičius vis dar yra didelis“, – trečiadienį posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Nuo šiol bus galima nedėvėti kaukių atvirose vietose, kai išlaikomas bent dviejų metrų atstumas tarp asmenų, iškyrus šeimos narius. Kaukių dėvėjimo uždarose vietose reikalavimai nesikeičia.

Galiausiai gyventojų judėjimo ribojimas pratęstas iki kovo 15 dienos imtinai. Tačiau gyventojams leidžiama judėti tarp „žiedinių“ savivaldybių – kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių.

„Dauguma iš mūsų tikėjosi galimybių kitus sprendimus priimti. Gaila, kad negalime eiti pagal savo patvirtintą planą pirmyn. Akivaizdu, kad šiandien tiek tų, matyt, sprendimų ir tegalime priimti“, – sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Ekspertai pasiūlė pratęsti karantiną

Patęsti karantiną Vyriausybei antradienį pasiūlė Ekspertų taryba. Tiesa, jie nepasiūlė konkrečios trukmės.

„Visa ekspertų taryba vienbalsiai pritarė, kad karantinas kaip tokia priemonė turėtų būti pratęsta“, –antradienį sakė Ekspertų tarybos narys, viešosios įstaigos Molėtų ligoninės direktorius Vaidotas Grigas.

„Mūsų siūlymas buvo neapsiriboti vienos savaitės laikotarpiu. Čia, aišku, sprendimas paliktas Vyriausybei. Mūsų rekomendacija – ilgesniam laiko tarpui“, – pridūrė V. Grigas.

Pasak jo, taip nuspręsta atsižvelgiant į tai, jog per dieną nustatomų naujų atvejų skaičius nebekrenta ir net rodo pakilimo požymių.

„Tai tikrai nėra toji trečioji banga, kas buvo ištransliuota, tačiau tai kelia nerimą“, – kalbėjo ekspertų tarybos narys.

Anot V. Grigo, ši rekomendacija apima principinę nuostatą tęsti karantiną, tačiau jo sąlygos gali būti ir toliau švelninamos, svarbiausia tiesiog nerizikuoti iš karto atlaisvinti visus ar didžiąją dalį ribojimų.

„Kiekvieną savaitę yra svarstoma įvairiais sektoriais, kiek žinau, šią savaitę su kultūros sektoriumi bus bendraujama. Visą laiką Ekspertų taryba žiūri ir persvarsto, teikia pasiūlymus Vyriausybei, kaip būtų galima kurias priemones taikyti, o kurias – palengvinti“, – kalbėjo V. Grigas.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...