„Karantino šuniukai“ užpildė gyvūnų prieglaudas: paliekami šimtai augintinių

Neįžvalgūs šeimininkai, vos keli mėnesiai po įsigijimo, perparduoda arba į prieglaudas atiduoda šimtus „karantino šuniukų“, po to kai jais pasirūpinti pasidaro per sunku. Pardavėjai užplūdo interneto tinklalapius su pasiūlymais pirkti nuo šešių iki 12–os mėnesių amžiaus šuniukus.

Pernai, daugeliui žmonių pradėjus dirbti namuose arba būnant prastovose, kai kurių veislių šuniukų kaina pakilo virš 3 000 svarų (apie 3 300 eurų).

Kadangi šeimininkai bando atgauti savo pinigus, tokiose svetainėse kaip „Pets4you“ ir „Preloved“ atsirado daugybė skelbimų.

Viename skelbime, kuriame už 2 250 svarų (apie 2 500 eurų) yra siūlomas šešių mėnesių prancūzų buldogo veislės šuniukas, augintinio šeimininkas pripažįsta, kad: „Neturi tam laiko.“

Kitas šeimininkas, už 2 000 svarų (apie 2 200 eurų) parduodantis septynių mėnesių spanielį, aiškina: „Jai reikia daugiau, negu mes galime pasiūlyti“.

Bakingamšyre, šešių mėnesių kolio ir spanieliaus mišrūno, parduodamo už 1 500 svarų (apie 1 600 eurų), pardavėjas rašo: „Deja, dėl darbo įsipareigojimų, mes nebegalime suteikti jam tiek meilės ir priežiūros, kiek reikia, ir kiek jis nusipelnė“.

Kiti, siekdami savo augintiniams surasti naujus namus, kreipiasi į labdaros organizacijas, teigia šią problemą atskleidęs laikraštis „The Sunday Times“.

Per pastaruosius tris mėnesius, daugiau nei 1 800 žmonių skambino organizacijai „Dogs Trust“, norėdami atiduoti savo net metų neturinčius šunis. Vien gruodžio 27–28 dienomis, labdaros organizacija sulaukė 114–os skambučių, iš kurių 19 buvo dėl šunų, jaunesnių nei devyni mėnesiai.

„Kennel Club“ tyrimo duomenimis, vienas iš penkių šeimininkų, šunį įsigijusių pandemijos metu, iki galo neapsvarstė, kad tai – ilgalaikis įsipareigojimas.

Tyrimas parodė, kad ketvirtadalis naujų šeimininkų pripažino šunį, pirmaisiais pandemijos mėnesiais, nusipirkę impulsyviai.

Šunims sulaukus paauglystės, jie dar nėra tinkamai socializuoti ir yra labai energingi. Taip gali atsirasti elgesio problemų.

Karališkoji draugija prieš žiaurų elgesį su gyvūnais susirūpino, kad tiek daug augintinių yra perparduodami. Jie ruošiasi, kad bus palikta dar daugiau gyvūnų.

„Mes nerimavome, kad per karantiną, turint laisvo laiko ir visko iki galo neapgalvojus, daug šeimų nuspręs įsigyti augintinį. O dabar, praėjus vos keliems mėnesiams, ieškos jiems naujų namų, nes suprato, koks tai yra įsipareigojimas, arba dėl pandemijos susidūrė su finansiniais sunkumais, o gal todėl, kad grįžę į darbą nebeturės laiko“, – teigia organizacijos atstovai.

Organizacijos „Dogs Trust“ vykdomojo direktoriaus Adamo Cloweso teigimu, šeimininkams svarbu suprasti, kad šuo yra 10–15 metų įsipareigojimas.

„Pirminis karantino džiaugsmas buvo: „mums daugiau niekada nebereikės eiti į biurą – įsigykime šunį!“ Dabar matome to pasekmes“, – sakė A. Clowesas.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...