Karbauskis – nuo rytojaus nebe Seimo narys: „Kiekvienas žmogus turim, kuo užsiimti“

Vyriausiąjai rinkimų komisijai (VRK) pripažinus Ramūno Karbauskio įgaliojimus nutrūkusiais, nuo rytojaus jis nebėra Seimo narys. R. Karbauskis jau prakalbo, ką veiks artimiausiu metu. Žada daugiau skaityti knygų ir laiko skirti sau, o gruodžio mėnesį formuoti šešėlinę Vyriausybę.

„Kiekvienas žmogus turim, kuo užsiimti – knygos ir visa kita. Kai laiko daugiau yra dalykams, kuriuos tu mėgsti, tai bet kokiu atveju yra daugiau pliusas, o ne minusas“, – VRK kalbėjo R. Karbauskis.

Paklaustas, ar daugiau laiko dabar skirs verslui, R. Karbauskis teigė kol kas apie tai negalvojęs.

Pasak R. Karbauskio, pirmas darbas laukia gruodžio mėnesį – tai šešėlinės Vyriausybės suformavimas ir jos darbo parengimas. R. Karbauskis žada aktyviai ruoštis ir savivaldybių rinkimams.

„Kaip supratau iš VRK, dar šiandien esu Seimo narys – čia jie nustebino. Aišku, dar grįšiu į Seimą, nes ten palikau daiktus kai kuriuos. Kita vertus, aš dažnai grįšiu į Seimą, nes valstiečių ir žaliųjų frakcija yra didžiausia opozicinė frakcija. Ši frakcija atliks tą darbą, kuris numatytas“, – teigė R. Karbauskis.

„Jeigu būčiau to nepadaręs, ką padariau – tai man tikrai reikėtų atsiprašyti“

R. Karbauskis piktinosi, kad dar niekada Lietuvos istorijoje nėra buvę, kad 32 narių frakcija neturėtų jokio atstovo Seimo valdyboje. Pasak jo, buvo padaryta viskas iš naujosios valdžios, kad jų nebūtų valdyboje.

„Tos patyčios, kurios vyko pirmuosius tris posėdžius, buvo akivaizdžios. Antradienį ryte, kada mes atsisakėme dalyvauti seniūnų sueigoje, atsisakėme pretenduoti į komitetų, komisijų primininkus ir jų pavaduotojus – to neužteko.

Tik po mano pareiškimo buvo pasakyta, kad jie sutinka skirti vicepirmininką iš valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos. Tai labai svarbu, kad turėsime instrumentus atstovauti savo rinkėjams, o aš atstovausiu kaip partijos primininkas.

Jeigu būčiau to nepadaręs, ką padariau – tai man tikrai reikėtų atsiprašyti, nes tai būtų išdavystė tų pačių rinkėjų. Dabar pasirinkau sprendimą, kuris buvo vienintelis įmanomas įgaunant valstiečių frakcijai Seime tas galimybes, kurios priklauso pagal politinę kultūrą ir tradiciją“, – sakė R. Karbauskis.

Įsitikinęs, kad pasitraukimas padės frakcijai

Jis mano, kad pasitraukus iš Seimo, valstiečių frakcija tikrai nesusilpnės ir nebijo, kad ji galėtų skilti ar pradėti byrėti.

„Tik pasitraukus man iš Seimo, valdantieji pradės šnekėti su mūsų frakcija. Galiu tik pasakyti vieną, jei kas nors mano, kad frakcija susilpnės, ar frakcija bus mažiau užsispyrusi savo pozicijose ginti Lietuvos interesus, jie labai stipriai klysta.

Esu tikras, kad frakcija dirbs savo darbą ir dėl mano sprendimo galiu manyti ir teigti, kad frakcija dar labiau pasidarys sutelktesnė ir dar sutelkčiau dirbs Lietuvos žmonių naudai“, – sakė R. Karbauskis.

Ar neplanuoja pasitikrinti pasitikėjimo partijoje?

R. Karbauskis teigė, kad tokio klausimo jam dar neteko girdėti.

„Tokio klausimo iš partijos narių man niekas dar neuždavė dėl pasitikėjimo. Klausimas kitas – aš turiu labai realias pareigas, jos labai svarbios tai valstiečių ir žaliųjų partijos pirmininko pareigos.

Tai pareigos, kurios neleidžia manyti, kad man bus lengviau. O dirbant iš tikrųjų tą darbą, kurį darau kasdieną, gal taps šiek tiek lengviau, nes galėsiu šnekėti kaip mokesčių mokėtojas, ne tik kaip politikas. Galiu pasakyti, kad esu vienas didžiausių mokesčių mokėtojų Lietuvoje“, – teigė R. Karbauskis.

Praėjusią savaitę pranešė, kad traukiasi iš Seimo

Primename, kad praėjusį ketvirtadienį R. Karbauskis pranešė, kad traukiasi iš Seimo. Tačiau jis pažymėjo, kad yra viena aplinkybė, kuri galėtų pakeisti jo sprendimą, jei valdantieji paprašytų jo likti. Bet to neįvyko.

„Kadangi suprantu, kad viena iš problemų, kodėl pozicija negali nusileisti ir atstatyti demokratijos, yra mano asmenyje, aš ir šitą problemą panaikinsiu, kad valdančioji dauguma galėtų nusileisti ir mūsų frakcijai sudaryti galimybes pilnai dirbti Seime. Mano sprendimas yra pasitraukti iš Seimo“, – sakė R. Karbauskis.

Vietoje R. Karbauskio frakcijos seniūne išrinkta Aušrinė Norkienė. R. Karbauskis vylėsi, kad Seimas vėl grįš prie Seimo primininko pavaduotojų klausimo ir vėl pasiūlys balsuoti už A. Norkienės kandidatūrą.

„Frakcijos vadove išrinkta A. Norkienė, aš labai tikėčiausi, kad Seimo dauguma turės nors truputį sąžinės ir grįš prie pirminio pasiūlymo dėl Seimo pirmininko pavaduotojų, ja vėlgi būtų siūloma A. Norkienė, kadangi argumentų prieš ją nebuvo pasakyta jokių, išskyrus, kad siūlau aš“, – kalbėjo valstiečių lyderis.

Seimas praėjusią savaitę tvirtindamas parlamento vadovo pavaduotojus atmetė valstiečių pasiūlytos A. Norkienės kandidatūrą. Visi kiti pasiūlyti vicepirmininkai, tiek nuo valdančiųjų, tiek opozicijos buvo patvirtinti. Be savo atstovo Seimo vadovybėje likę valstiečiai žada kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl to, kad didelė politinė grupė atsidūrė blogesnėje padėtyje nei maža grupė.

„Čia yra politinės kultūros dugnas ir jį pasiekė mūsų oponentai, kurie turi septyniasdešimt kelis balsus“, – sakė R. Karbauskis.

Atsisakė mandato, nes protestuoja prieš naujosios valdžios veiksmus

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas R. Karbauskis atsisako Seimo nario mandato, protestuodamas prieš naujosios valdžios veiksmus skirstant pozicijas parlamente.

Anot valstiečių, tokį sprendimą jis ir didžiausia opozicijos frakcija priėmė „nepritardami ir protestuodami prieš Seimo vadovybės ir Seimo daugumos veiksmus, kuriais eliminuojama didžiausia opozicinė frakcija iš Seimo vadovybės“.

„Po to, kai mes padarėme pareiškimą, man teko šnekėti su Seimo pirmininke, teko šnekėti su kitų partijų, frakcijų lyderiais, kurie pradėjo sakyti, kad mes suklydome, taisomės, atšaukiame savo pataisas.

Tai mūsų pasakymas buvo aiškus – arba mes grįžtam į pradžią, arba iš viso nesišnekame. Iš demokratijos, iš tų šimtų tūkstančių žmonių, kurie balsavo už valstiečių ir žaliųjų sąjungą yra atvirai pasityčiota ir mes su tuo nesitaikstysime“, – teigia valstiečiai.

Pasak R. Karbauskio, jei valdžia toliau stums į šoną valstiečių frakciją, tai jų kitas žingsnis „informuoti visas ES valstybes apie tai, kas mūsų Seime darosi“.

R. Karbauskis į Seimą buvo išrinktas su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašu.

Praėjusią kadenciją didžiausia valdančiąją frakciją turėjusių valstiečių vadovas buvo frakcijos seniūnas ir Seimo Kultūros komiteto pirmininkas.

R. Karbauskis buvo 1996–2000, 2000–2004 metų ir 2016–2020 metų Seimo kadencijų parlamentaru.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...