Karoliniškėse vyras puolė ir grasino papjauti 12-metę mergaitę: išgelbėjo šauksmą išgirdusi praeivė

Vilniuje, Žvėryno mikrorajone, vidury baltos dienos vyras į mišką jėga nusitempė ir išžagino 15-metę, ėjusią po pamokų iš mokyklos namo. Nuskriausta paauglė viską papasakojo tėvams. Policija patvirtina, kad moksleivę išžaginęs vyras kol kas nenustatytas. O prieš savaitę buvo užpuolta ir kur kas jaunesnė mergaitė.

O Žvėryno gimnazijos direktorė negali pasakyti, ar nukentėjusioji jų mokinė, ar ne. Sunerimę ir Karoliniškių gyventojai, mat prieš savaitę kažkoks maniakas puolė ir papjauti grasino ten gyvenančią į mokyklą ėjusią 12-metę mergaitę, tačiau ją išgelbėjo šauksmą išgirdusi praeivė. Žmonės išsigandę, bijo dėl savo vaikų saugumo.

Žiaurų nusikaltimą kol kas nenustatytas vyras įvykdė Vilniaus Žvėryno mikrorajone, Paribio gatvėje esančiame miško masyve. Jis vos už kelių šimtų metrų nuo Žvėryno gimnazijos. Trečiadienį maždaug 15:30 val., tuo metu, kai vaikams baigiasi pamokos, į mišką vyras jėga nusitempė ir išžagino 15-metę.

Pirminiais duomenimis, žagintojas, padaręs nusikaltimą, auką paleido, o pats paspruko. Nuskriausta mergaitė parbėgo namo ir viską papasakojo šeimai. Policijos pareigūnai sako, kad pranešimą gavo apie 17 val., pusantros valandos po įvykio, tad karštais pėdsakais įtariamojo sulaikyti nepavyko.

„Buvo gautas pranešimas, kad nepilnametė mergina buvo išžaginta Vilniuje, Žvėryno mikrorajone, nepažįstamo asmens. Asmuo kol kas nenustatytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Policija intensyviai dirba ir ieško įtariamojo“, – teigia policijos atstovas Ramūnas Matonis.

O Vaiko teisių apsaugos tarnyba tikina, kad mergaitei ir jos šeimai yra suteikta skubi psichologinė pagalba.

Netoli Žvėryno gimnazijos gyvenantys žmonės pašiurpę – dabar suka galvas, kaip apsaugoti savo vaikus. O kiti lieja pyktį ant nusikaltėlio:

„Labai baisu, nesaugiai, mano anūkės čia mokosi, man labai baisu, kad vidury dienos tokie dalykai vyksta.“

„Čia trūksta žodžių, kas čia darosi dabar. Aš jau vakarais nevaikštau, nors ne jauna, bet nevaikštau.“

„Baisu. Baisu, nes eina į darželį, ir neaišku.“

„Kažką reikės daryt. Bendruomenei vienytis.“

„Dėl jaunų žmonių, tas tikrai nesaugu. Žvėryne, labai keista.“

„Katedros aikštėj paimt ir nupjaut jam tą organą, tada kiti pabijos.“

„Baisu, reikia pagaut ir sušaudyt tokį gyvulį.“

„Žiauru, kad vyksta tokie dalykai. Būna baisių momentu, kai žinai, kad taip gali atsitikt.“

Netoli Paribio gatvės esančios Žvėryno gimnazijos moksleiviai taip pat nesijaučia saugiai. Sako, kad stengsis po vieną nevaikščioti, o kai kurie apsirūpins ir pipirinių dujų balionėliais:

„Man parašė draugė, nes Žvėryne gyvenam nuo pat vaikystės, ir toks šiurpus faktas, baisu.“

„Labai baisu, nejaukiai jaučiuosi. Su tėvais dar nekalbėjom, bet bus vakare turbūt pokalbis.“

„Man mama neseniai atsiuntė straipsnį, pasijaučiau nesaugiai ir draugui pasakiau, kad man baisu šiek tiek eiti namo, nes šalia gyvenu, ir žinant, kad tokie dalykai vysta, nesaugiai jaučiuosi.“

„Labai sunku pasakyt, nes dienos metu įvyko. Vis tiek tikėtina labiau, kad vakare tokie dalykai vyksta. Vaikščiosiu su pipirinėm dujom ir draugais, pagrindiniai dalykai, ką galiu padaryt.“

„Sakė saugotis, draugė pasakė. Nevaikščiosiu vakarais.“

„Man sakė mama būti atsargiai, vaikščiot su draugėm.“

„Dabar ne taip smagu vaikščiot, kaip anksčiau.“

Praėjus dienai po nusikaltimo Žvėryno gimnazijoje apsilankė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Tačiau vizitas buvo suplanuotas seniai ir su įvykiu niekaip nesusijęs.

„Sukrečia tokios nelaimės, nieko čia daugiau nepakomentuosi“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

O gimnazijos direktorė sako negalinti nei patvirtinti, nei paneigti, kad į nelaimę papuolusi paauglė – jų mokinė.

„Noriu patikinti, kad, oficialiais duomenimis, mes neturime jokios informacijos, kad tai mūsų mokinė. Su mumis nesusisiekė tėvai, globėjai ar policija“, – kalba Žvėryno gimnazijos direktorė Žaneta Vaškevičienė.

Anot direktorės, kol nėra aišku, ar 15-metė jos gimnazijos mokinė, jokių pokalbių apie saugumą su mokiniais nežada imtis.

„Jokio nerimo mes neturim, gyvenam įprastu ritmu, turim daug renginių, daug veiklų. Aišku, įvykis skaudus, suprantam ir tikim pareigūnų darbu“, – tvirtina Ž. Vaškevičienė.

Tačiau išsigandę ne vien Žvėryno gyventojai. Maždaug prieš savaitę pakeliui į mokyklą Vilniuje, Karoliniškėse, kažkoks vyras užpuolė ir grasino papjauti 12-os metų mergaitę. Tačiau ją išgelbėti pavyko kai šauksmą išgirdo praeiviai.

„Žinau, kad toks atvejis buvo. Problema yra ta, kad į policiją buvo kreiptasi praėjus 2,5 val. Tai sulaikyti tokį asmenį sudėtinga, tai tyrimas vyksta, įtariamasis kol kas nenustatytas“, – sako R. Matonis.

O „Facebook“ esančioje Karoliniškių bendruomenės grupėje po to, kai pasirodė straipsnis apie šį įvykį, pasipylė komentarai, kur žmonės dalijasi panašiomis situacijomis ir net ruošiasi eiti patruliuoti, kad apsaugotų savo vaikus.

„Įvykus tokiam įvykiui, ar bandant išžaginti, ar išžaginus – kuo greičiau pranešti policijai, būtų labai svarbu. Nes tuomet pareigūnai gali organizuoti paieška karštais pėdsakais, ir sulaikyti operatyviai vietoje įtariamąjį asmenį“, – sako R. Matonis.

Anot Matonio, pernai Lietuvoje registruota 300 įvairių seksualinio pobūdžio nusikaltimų. Trečdalis jų – susiję su nepilnamečiais.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer