Klaipėdoje septintokai nukankino katiną, viską nufilmavo ir paviešino

Žiauri gyvūno egzekucija Klaipėdoje. Būrys septintokų nufilmavo ir internete paviešino, kaip mirtinai suspardo benamį katiną. Mokyklos vadovybei gėda, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Katiną nužudžiusius vaikus gina jų tėvai ir aiškina, kad septintokai spardė jau negyvą katiną. Tiesa, kiti tėvai tvirtina, kad katino žudikai jau pagarsėję savo elgesiu – terorizuoja ir moksleivius.

Klaipėdietis Almundas rodo, kur po savo namų langais rado negyvą katiną.

„Su kastuviuku, šiupeliuku ten va nunešiau. Padėjau, galvojau, vis tiek tarnybos yra, kažkam tai rūpi. Buvo minčių skambinti, bet dabar galvoju, kelk čia triukšmą“, – sako klaipėdietis Alundas.

Tačiau milžiniškas triukšmas kilo dar tą patį vakarą. Almundas, kaip ir daugybė kitų klaipėdiečių, socialiniuose tinkluose išvydo gyvūnų globėjų informaciją, jog šį katiną nužudė būrys jaunuolių. Maža to, paaiškėjo, kad katino žudikai visą egzekuciją filmavo, o tada paviešino internete. Ten ją aptiko ir policininkai. Žiūrint vaizdus pareigūnams šiaušėsi plaukai.

„Mūsų turimais pirminiais duomenimis, tai vaizdo medžiagoje užfiksuota, kaip yra spardomas katinas“, – komentuoja Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė.

Jaunuoliai katiną spardė, kol šis nugaišo. Šalia egzekucijos vietos gyvenantys žmonės tokiu poelgiu pasibaisėję. Ne vienas sako matęs negyvą katiną, tačiau, kad jo likimas buvo toks baisus sužinojo tik dabar:

„Aš pats turiu šuniuką, tai galvą guldyčiau už jį. Pamatyčiau, tai, nežinau, ką padaryčiau, surišęs juos visus iš karto būčiau juos visus ten.“

„Čia nepateisinamas dalykas. Aš nežinau net ką pasakyti. Trūksta žodžių.“

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio gyvūnais. Paaiškėjo, kad katiną mirtinai suspardė ir egzekuciją paviešino Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos septintokai.

„Mus visus sukrėtė šita žinia. Mes sužinojome, turbūt, vieni iš pirmųjų. Ir kai tik sužinojome, iš karto kreipėmės į policiją, kuri sureagavo labai operatyviai ir labai greitai. Ir taip pat informavom tėvus, kurių vaikai buvo tame įraše“, – teigia Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos direktorė Daiva Vilkė.

Šią istoriją kuo plačiau paviešinti siekiantys gyvūnų globėjai pasakoja, kad ja pasidalinę internete sulaukė kitų šios ugdymo įstaigos mokinių tėvų žinučių. Šie pasakojo, kad katino žudikai jau pagarsėję žiaurumu.

„Tai nebuvo kažkoks atsitiktinis, gal kažkaip netyčia. Aš neįsivaizduoju, tiesa, kaip netyčia mirtinai suspardyt katiną. Bet, kad tai nebuvo pirmas skriaudimo atvejis, kad tai nebuvo pirmas smurtas, kad smurtas vyksta ir prieš kitus mokymo įstaigos mokinius“, – kalba gyvūnų globėja Edita Vigelytė.

Tiesa, vaikų tėvai savo atžalas gina. Socialiniuose tinkluose aiškina, jog jų atžalos spardė jau negyvą katiną.

„Man atrodo, šitai visiškai prasmės nekeičia. Ar tu gyvą, ar negyvą spardai, pats tas įvykis jau baisus. Kad tokie dalykai šauna vaikams į galvą“, – sako prieglaudos „Būk mano draugas“ vadovė Galina Kučinskienė.

Katino gaišeną Maisto ir veterinarijos tarnyba išsiųs į laboratoriją. Atlikus skrodimą ir paaiškės teisūs tėvai ar policija bei liudininkai.

„Manome, kad katinas buvo nužudytas. Dabar atvežė „Būk mano draugas“ to katino gaišeną, mes išvešime į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą, kad atliktų patologo anatominį tyrimą to katino“, – aiškina maisto ir veterinarijos tarnybos atstovas Virgilijus Valantinas.

O žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų Lietuvoje nemažėja. Štai prieglaudoje gydoma uodegos ir letenos netekusi katytė. Jas dėl baisų sužalojimų teko amputuoti. Šalia kniaukia iš ketvirto aukšto Kretingoje išmesta ir daugybinius lūžius patyrusi mažylė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer