Kubilius kreipėsi į Nausėdą: ragina kuo greičiau imtis veiksmų, kad Lietuva gautų daug pinigų

Europarlamentaras, konservatorius Andrius Kubilius pakritikavo prezidentą Gitaną Nausėdą dėl jo pateiktų pasiūlymų Vyriausybei ir teigė, kad turi „pasiūlymą prezidentui“, kad šis energetikos krizės problemas pasiūlytų spręsti Europos Sąjungos Vadovų Taryboje (EVT).

„Prezidentas politinio sezono pradžioje pažėrė visą eilę su valstybės finansais susijusių pasiūlymų Vyriausybei: ir minimalią algą didinti, ir neapmokestinamą pajamų dydį didinti, ir įvairias socialines išmokas didinti, ir elektros vartotojus subsidijuoti ir net krašto apsaugos išlaidas didinti iki 3 proc.

Iš ko tai finansuoti Prezidentas nesivargina paaiškinti, sako, kad reikia skolintis, didinti biudžeto deficitą ir tiek. Todėl Prezidento pasiūlymai skamba šiek tiek populistiškai ir nelabai rimtai. Tokių pasiūlymų svarstant biudžetus būna dešimtys, jeigu ne šimtai.

Bet Prezidentas turi unikalių galimybių savo pasiūlymus, kur išleisti pinigus, paversti labai rimtais, jeigu jis rimtai imtųsi tokios iniciatyvos, kurią tik jis gali realizuoti. Prezidentas turi unikalių galimybių, kad jo pasiūlymai, kur ir kaip išleisti Lietuvoje biudžeto pinigus, neatrodytų populistiškais, o būtų paremti didelėmis papildomomis europinių lėšų įplaukomis į Lietuvos biudžetą. Tokios unikalios Prezidento galimybės yra susiję su tuo, kad tik Prezidentas Lietuvai atstovauja Europos Sąjungos Vadovų Taryboje“, – feisbuke skelbė A. Kubilius.

Pasak jo, prezidentas turi visas galimybes pareikalauti, kad europinės energetikos krizės problemos ir būdai, kaip jas spręsti, būtų svarstomi artimiausioje arba neeilinėje EVT.

„Kad šių problemų sprendimui būtų numatyta ir tai, kad gausias subsidijas ir kompensacijas energetikos vartotojams mokėtų Europos Sąjunga iš tam specialiai sukurto fondo („Recovery 2“), panašiai į tai, kaip buvo daroma pandemijos metu. Tada Europos Sąjunga pirmą kartą savo vardu finansų rinkose pasiskolino 750 mlrd. eurų, sukūrė „Recovery“ fondą, iš kurio ir Lietuva gavo kelis milijardus eurų. Ir tai labai stipriai padėjo Lietuvai atlaikyti pandemijos krizę be didesnių ekonominių nuostolių.

Prezidentas turi visas galimybes Vadovų Tarybai tai pasiūlyti ir pareikalauti, kad tokios pat priemonės būtų įgyvendintos ir šios, energetinės krizės laikotarpiu. Ypač, kad tai yra europinio mąsto krizė. Taip Prezidentas galėtų pasirūpinti, kad Lietuva, kaip ir per praeitą krizę, gautų nemažą pinigų sumą (kelis milijardus eurų) šiai krizei įveikti.

Mes Europos Parlamente esame pasiruošę Prezidentui padėti, Vadovų Taryboje realizuojant tokią iniciatyvą.

Tikiuosi, kad Prezidentas ne tik siūlys, ką Vyriausybė ir Seimo dauguma turi padaryti šios energetinės krizės metu (jie turi savo kompetenciją ir atsakomybę šią krizę taip pat suvaldyti efektyviausiu būdu), bet ir pats efektyviausiu būdu išnaudos savo atsakomybę atstovauti Lietuvai Vadovų Taryboje.

Tikiuosi, kad jau rytoj Prezidentas ims skambinti kitiems Vadovų Tarybos nariams (Prezidentams ir Premjerams, bei ES institucijų vadovams) ir tarsis, kaip į Lietuvą bei kitas ES šalis atvežti naujų ES lėšų milijardinius fondus tam, kad būtų padėta žmonėms pergyventi šią energetinę krizę. Tada bus galima ne tik pritarti Prezidento pasiūlymams, kaip Vyriausybė turi didinti įvairias išmokas, bet dar ir padidinti tuos gausius pasiūlymus.

Tikiuosi, kad Prezidentas nenuvils Lietuvos žmonių“, – skelbė A. Kubilius.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer