Kur JK studentai gali mokytis nemokamai?

Anglija yra pati brangiausia Europos šalis studijų atžvilgiu, nes mokslas universitetuose kainuoja iki £ 9 250  per metus.

Taigi, visai nestebina tai, kad tiems, kurie nori pakeliauti, susipažinti su kitomis kultūromis ar patobulinti užsienio kalbų žinias, studijavimas šalyje, kurioje pirmosios pakopos studentams netaikomi mokesčiai už mokslus, yra viliojantis pasirinkimas.

Taigi, kuriose šalyse būsimas JK studentas galėtų mokytis nemokamai?

Škotijos studentai jau turi galimybę mokytis Škotijos universitetuose nemokamai, lygiai taip pat, kaip ir studentai kitose ES šalyse, tačiau Anglijos, Velso ir Šiaurės Airijos studentai turi mokėti, kad galėtų mokytis ten.

Škotijos vyriausybė finansuoja Škotijos studentų mokymąsi, o ES įstatymai aiškiai apibrėžia, kad ir kitų ES šalių studentams negali būti suteikiamos prastesnės galimybės nei saviesiems.

Škotijos vyriausybė garantuoja, kad nesvarbu, kas benutiktų, iki 2019 metų įstoję ES studentai ir toliau galės naudotis nemokamo mokslo galimybe.

JK studentai nemokamai gali mokytis net 11 šalių

Šiuo metu kiekvienas Britanijos studentas gali studijuoti bet kurios ES ar EEE šalies (Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino) universitete, jeigu ji ar jis atitinka tos mokymo įstaigos keliamus stojimo reikalavimus.

Jeigu vietiniai studentai nemoka už mokslą, JK studentams taip pat priklauso galimybė mokytis nemokamai.

Iš viso dešimtyje ES šalių, įskaitant Norvegiją, pirmosios pakopos studentams netaikomi mokesčiai už mokslą.

Kitose šalyse mokesčiai už mokslą yra visai nedideli. Prancūzijoje, pavyzdžiui, mokslas valstybės finansuojamuose universitetuose kainuoja nuo 180 € (158 £) iki 600 € (527 £) per metus.

Kai kuriose šalyse, tokiose kaip Vokietija, daugelis mokomųjų dalykų dėstomi anglų kalba. Kitose šalyse, tokiose kaip Kroatija, nemokami kursai vyksta tik nacionaline kalba.

Taip pat yra daug galimybių ir tiems, kurie nori studijuoti tolimesnėse šalyse. Aukščiausio lygio JAV universitetai siūlo pilnas stipendijas geriausiems ir gabiausiems studentams. Panašiai ir Australijos universitetai geriausiems studentams iš viso pasaulio siūlo įvairias stipendijas bei nemokamą mokslą.

Tačiau, studijos toli nuo namų ne visiems priimtinos. Naujausia Britų Tarybos apklausa parodė, kad tik 18% apklaustų studentų nurodė, jog juos domina studijos užsienyje. Pagrindinės numatomos kliūtys tam apima finansines kelionės bei pragyvenimo užsienyje išlaidas, atstumą nuo JK bei draugų ir šeimos, suvokiamą nepakankamą užsienio kalbų mokėjimą bei aukštą švietimo kokybę, siūlomą pačioje JK.

Nėra jokių duomenų, parodančių, kiek JK studentų mokosi dieninėse studijose kitose ES valstybėse.

Tačiau, 2012 metų UNESCO pasaulio paveldo duomenys apie pasaulinio universitetų studentų judėjimą, į kuriuos įeina magistro, mainų programų bei dieninių studijų studentai, parodė, kad iš maždaug 33 000 užsienyje studijavusių JK studentų, apie 13 000 mokėsi kitose ES šalyse.

O štai JK 2016-2017 metais priėmė labai daug ES studentų – 134 835, kaip rodo naujausi aukštojo mokslo statistikos agentūros (angl. HESA) duomenys. Į šį skaičių įeina tiek bakalauro, tiek magistro studentai.

Kas vyks po „Brexit“?

Iš esmės JK ir ES sutarė, kad kiekvienas JK pilietis, išvykęs studijuoti į kitą ES šalį prieš tai, kai JK išstos iš ES 2019 m. kovo mėn. 29 d., taip pat ir pereinamuoju laikotarpiu po „Brexit“, kuris turėtų baigtis 2020 metų pabaigoje, ir toliau turės teisę mokytis tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir tos šalies piliečiai.

Tai reiškia, kad pasitraukimo susitarimas įgyvendinamas ir pereinamasis laikotarpis įvyks.

Pradedantys studijas ES šalyje, kurioje iki pereinamojo laikotarpio pabaigos nebuvo taikomi mokesčiai už mokslą, ir toliau nemokės už mokslą, net jeigu studijos tęsiasi ir po pereinamojo laikotarpio.

Kas vyks 2021 metais ir vėliau? Panašu, kad tai priklausys nuo kiekvienos individualios šalies politikos dėl ne ES studentų mokesčio už mokslą.

Šiuo metu Vokietija ir Norvegija siūlo nemokamą mokslą visiems tarptautiniams studentams. Žinoma, visko gali būti, kad atėjus 2021 metams kai kurios šalys keis savo taisykles.

 

Daugiau informacijos apie studijas D. Britanijoje:

  1. paštu jurgita@needoneuk.com arba telefonu 07451 850 444
  2. paštu info@needoneuk.com arba telefonu 07425 055 666

 

Visas naujienas sekite mūsų puslapyje

http://www.needoneuk.com/

 

bei facebooko paskiroje

https://www.facebook.com/Studijos-Londone-1383717688541364/

 

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...