L. Kazlauskienė apie vaikų atėmimo bangą: nevaidinsiu, kad nedaviau „beržinės košės“

Visoje Lietuvoje nerimsta aistros dėl atimamų vaikų. Šia tema nepabūgo pasisakyti ir Lietuvos įžymybės, kurių nuomonės pasiskirstė į dvi stovyklas – vieni tikina, kad vaikus reikia auklėti griežčiau, o kiti pasisako už dialogą. Visgi dainininkė Liveta Kazlauskienė žodžių į vatą nevynioja – mama ją baudė, ir už tai ji yra dėkinga.

„Manau, kad mūsų kartos žmonės visi yra paragavę to diržo ir kampe pastovėję. Taip jau buvo, kad, kai vaiko neidavo suvaldyti, jį pabausdavo. Žinoma, nekalbu apie rankos kėlimą prieš tą mažutį vaikelį, kuris nieko nepadarė, jokiu būdu netoleruoju to, tačiau, kai gauni pylos ir žinai, už ką gauni… Dabar aš tik galėčiau pasakyti ačiū mamai, kad ji taip auklėjo“, – sako dainininkė.

L. Kazlauskienė įsitikinusi, kad Lietuvos valdžia, kovodama su smurtu prieš vaikus, persistengė.

„Su tais vaikų atėmimais stipriai perlenkta lazda. Mes, lietuviai, su įvairiais įstatymais mėgstame persistengti. Kažkaip niekas nesužiūri tų šeimų, kuriose vaikučiai per dienas yra nevalgę, kai prieš juos yra smurtaujama, niekas nekalba, kad vaikai kenčia nepriteklių, tai nuo tokių tėvų turėtų atimti, bet dabar susidaro toks vaizdas, kad kimbama kone prie bet ko“, – tikina moteris.

Pasak L. Kazlauskienės, tokiame kontekste kyla klausimas, kokią ateities kartą išauginsime.

„Tampa neaišku, ką mes išauginsime iš šitų vaikų, gal kokius monstriukus? Tarp mūsų pažįstamų yra pavyzdžių, kai seneliai ateina prižiūrėti anūkus, o šie jų negerbia – mėto į juos įvairiausius daiktus, rodo negražias pirštų kombinacijas, tyčiojasi… Įsivaizduokite, tie seneliai užsidaro kambaryje ir bijo. Bijo savo anūkų. Man sunku tai suvokti.

Manau, kad šiuolaikiniai vaikai neturi autoritetų. Juk mes taip gerbėme ir bijojome vyresnių žmonių, tad darant blogą darbą net kinkos drebėdavo, žinojome, kad mus baus. Dabar jiems viskas yra leidžiama. Jau ir taip iš proto varo vyresnę kartą, o dar valdžia taip kišasi. Tai kuo mes juos išauklėsime?“ – retoriškai klausė žinoma moteris.

L. Kazlauskienė svarsto, kad jaunoji karta šiek tiek piktnaudžiauja vaikų teisių pasėta baime – jei neduosi to, ko noriu, pranešiu tarnyboms.

„Vienas amerikiečių mokslininkas yra labai drastiškai pasakęs: vaikai niekada nepraleis progos užlipti ant sprando. Manau, kad vaikai yra labai gudrūs, jie žino savo teises, bet nežino pareigų. Nežino, kiek tėvai daug dirba, kad galėtų jiems duoti viską.

Savo akimis mačiau tokį atvejį vienoje parduotuvėje. Vaikas parkrito ant žemės ir įsikibęs į meškiną verkė, kad mama jam jo negali nupirkti, nes neturi už ką. Mama verkė atsisėdusi šone ir prašė to vaiko eiti, padėti tą meškiną. Bet tas vaikas klykia, rėkia, o jau aplink stovi būrys žmonių, kurie norėtų nufilmuoti ir gal kažkam parodyti tokį reginį.

Tikrai širdį veria, kai matai, kad mamai ašaros krenta ir ji nežino, ką daryti ir kaip į tokį elgesį reaguoti, kad neatimtų iš jos vaikų“, – sako dainininkė.

Liveta įsitikinusi – norint iš tiesų visuomenėje ką nors pakeisti, reikia ne tik draudimų, bet ir švietimo.

„Manau, kad iš tėvų, kurie yra po didinamuoju stiklu, reikia nepulti atimti vaikų, o mokyti, kaip sudrausminti atžalas ir kaip su jomis bendrauti. Tai ir mažiau valstybei kainuotų, nes tie globėjai gauna didelius pinigus, o ir vaikai su šeima būtų laimingesni, jei ji būtų darni. Žinoma, nekalbu apie kraštutinius atvejus, – tikina L. Kazlauskienė ir dalijasi savo patirtimi: Neslėpsiu, kai auginau Ingridą, visko buvo. Mes tikrai susipykdavome, o kad ji nėra gavusi diržo, tai aš tikrai nevaidinsiu ir nemeluosiu visai Lietuvai. Tikrai nevaidinsiu, kad aš pati buvau negavusi beržinės košės ir kad Ingridai nedaviau. Nebijau to pasakyti ir džiaugiuosi, kad mano mergaitė užaugo mąstanti ir atsakinga. Atsakinga už savo veiksmus, nekelia grėsmės nei aplinkiniams, nei valstybei. Yra tvarkingas ir doras žmogus“, – pasakoja L. Kazlauskienė.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...