Lavrovui atsirūgo sankcijos: Rusija reikalauja išduoti jam vizą į JAV

Rusija reikalauja, kad JAV išduotų vizas užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo vadovaujamai Rusijos delegacijai, kad ji galėtų dalyvauti Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje Niujorke.

Galime drąsiai pasakyti, kad norėtume matyti Sergejų Viktorovičių Lavrovą JT Generalinėje Asamblėjoje“, – pareiškė Rusijos ambasadorius JAV Anatolijus Antonovas, rašo Rusijos naujienų agentūra „Interfax“.

Anot jo, pastaraisiais metais JAV esą „ne kartą sudarė sunkumų dėl darbo kelionių“ Rusijos diplomatams.

„Ambasada jau kreipėsi į Baltuosius rūmus, Valstybės departamentą su reikalavimu nedelsiant išduoti vizas ministrui ir visiems Rusijos delegacijos nariams“, – sakė Rusijos ambasadorius.

Vasarį JAV dėl plataus masto invazijos į Ukrainą įvedė sankcijas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui. Sankcijos jiems galioje ir Europos Sąjungoje, ir Didžiojoje Britanijoje.

Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia karine operacija“. Oficialiai Kremlius reikalauja Ukrainos atsisakyti savo rytinių teritorijų ir jau anksčiau okupuoto Krymo bei reikalauja neutralaus karinio statuso. Faktiškai reikalaujama Ukrainos kapituliacijos ir perėjimo į Rusijos įtaką.

Rusija jau beveik pusę metų bombarduoja Ukrainos pastatus ir puola įvairiomis kryptimis. Okupuota dalis Ukrainos teritorijos. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, o didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer