Lenkija už 15 mlrd. dolerių nupirks amerikietiškų raketinės gynybos sistemų „Patriot“

Lenkija nupirks pažangių amerikietiškų raketinės gynybos sistemų „Patriot“, o sandorio vertė bus iki 15 mlrd. dolerių (13,7 mlrd. eurų), trečiadienį paskelbė Pentagonas.

JAV Gynybos saugumo bendradarbiavimo agentūra (DSCA) nurodė, kad bus nupirkta iki 48 „Patriot“ leidimo įrenginių PAC-3 ir iki 644 raketų „Patriot PAC-3 MSE“, taip pat radiolokatorių ir valdymo komponentų šioms sistemoms.

Valstybės departamentas, prižiūrintis JAV ginklų eksporto susitarimus, pritarė šiam pažangių amerikietiškų oro gynybos sistemų pardavimui, nurodė DSCA.

„Siūlomas pardavimas padidins Lenkijos raketinės gynybos pajėgumus ir prisidės prie Lenkijos karinių tikslų atnaujinti pajėgumus, dar labiau padidins JAV ir kitų sąjungininkių suderinamumą“, – sakoma pranešime.

Patriot“ naudojamos prieš dideliu greičiu atskriejančias raketas ir orlaivius.

Rusijai pernai vasarį pradėjus didelio masto invaziją Ukrainoje, NATO narės Europos rytuose, tokios kaip Lenkija, skuba stiprinti savo gynybos pajėgumus.

Raketos „Patriot“ labai veiksmingai saugo Ukrainą nuo Rusijos atakų iš oro, numuša net rusų taktines balistines ir pažangias hipergarsines raketas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer