Lenkų žiniasklaida: nukritusi raketa, panašu, – rusų ne kartą naudota „Ch-101“

„Pagal vizualinius nuolaužų požymius, lapkričio 15 dieną į Lenkijos teritoriją nukritusi raketa galėjo būti sparnuotoji raketa „Ch-101“. Apie tai pranešė „Polsat News“ korespondentas Mateuszas Liachovskis po pokalbio su dviem kariniais ekspertais.

Žurnalisto teigimu, vienas jo šaltinių – karinis specialistas ne iš Ukrainos ar Lenkijos, o antrasis – su Ukrainos gynybos ministerija susijęs ekspertas. Savo vertinimus jie išsakė ištyrę žiniasklaidoje pasirodžiusią raketos skeveldros nuotrauką, kuri buvo rasta sprogimo vietoje.

M. Liachovskis priduria, kad „Ch-101“ Rusija jau ne kartą naudojo raketų atakose prieš Ukrainą ir ši raketa buvo tarp raketų, kurios buvo panaudotos lapkričio 15 d. Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad 15 km atstumu nuo Lenkijos Pševodo kaimo (kur ir nukrito raketa) Ukrainos teritorijoje yra objektai, kuriuos Rusija galėtų pasirinkti smūgio taikiniais.

„Dabar Lenkijos kariuomenės ekspertų grupė toliau dirba vietoje. Jie tikrai nustatys, kokio tipo tai buvo raketa ir kuri šalis ją paleido“, – sakė M. Liachovskis.

Naujienų agentūra „Associated Press“, remdamasi neviešais kelių JAV pareigūnų komentarais, praneša, kad į Lenkijos teritoriją galėjo nukristi Ukrainos oro gynybos raketa, kuria jie bandė numušti rusų raketą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer