Lietuvoje – 8 mirtys nuo Covid-19, nustatyti 203 nauji susirgimai

Per praėjusią parą patvirtinti 203 nauji COVID-19 atvejai, mirė aštuoni žmonės, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.

Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 270,3 atvejo.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 190 tūkst. 937 žmonės.

Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 175 tūkst. 34 žmonės (deklaruotas: 125 tūkst. 444 žmonės), statistiškai šiuo metu serga 9576 žmonės (deklaruotas: 59 tūkst. 166 žmonės).

Statistikos departamento teigimu, deklaruotas sergantysis yra asmuo, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, bet ligos kortelė dar neuždaryta – ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo.

Statistinis sergantysis – tai asmuo, kuriam liga buvo patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas statistiškai pasveikusiu.

Anot departamento, statistinių sergančiųjų rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga aktyvia COVID-19 ligos forma, bet šeimos gydytojas nėra patvirtinęs ligos pabaigos dėl įvairių priežasčių.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3080 žmonių. Iš viso su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejama 5961 mirtis.

Praėjusią parą nepaskiepytas nė vienas žmogus.

Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze iš viso paskiepyta 98 tūkst. 163 žmonės, abiem dozėmis – 54 tūkst. 342 žmonės.

Praėjusią parą šalyje atlikti 2736 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 2 mln. 3 tūkst. 700.

Be to, per parą atlikta 86 antigeno ir keturi antikūnų tyrimų. Iš viso jų atlikta atitinkamai 26 tūkst. 903 ir 116 tūkst. 923.

Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia septynis procentus.

Ligoninėse nuo COVID-19 gydomi 1097 pacientai, 100 – reanimacijoje

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1097 COVID-19 pacientai, 100 iš jų – reanimacijoje, sekmadienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonis papildomai tiekiamas 884 ligoniams, 67 asmenims taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines paguldyti 50 COVID-19 pacientų.

Dėl koronaviruso šiuo metu nedirba 29 gydytojai ir 112 slaugytojų, izoliacijoje jų yra atitinkamai 14 ir 34.

Lietuva įžengė į C scenarijų

Ministrų kabinetas trečiadienį patvirtino Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą planą, kaip etapais išeisime iš karantino. Jis apima scenarijus nuo blogiausio, iki geriausio, kuomet sergamumas Covid-19 Lietuvoje bus minimalus ir bus atlaisvinamos beveik visos gyvenimo sritys.

Planas apima keturis scenarijus, kurie priklauso nuo epidemiologinės situacijos šalyje. Lietuva jau įžengė į C scenarijų, kuomet sergamumas Covid-19 šalyje neviršija 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

„Plane susistemintos visos pagrindinės sritys. Mūsų planas numato galimybę, kad tam tikros priemonės gali būti svarstomos tiek nacionaliniu, tiek savivaldos lygmeniu“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Karantinas pratęstas iki vasario 28 d.

Vyriausybė karantiną sausio pabaigoje pratęsė iki kovo pradžios. Kartu pratęstas ir gyventojų judėjimo tarp savivaldybių ribojimas.

Šią savaitę Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija Vyriausybei pasiūlė karantiną pratęsti iki vasario 28 dienos.

„Jeigu mes lyginame skaičius su gruodžio mėnesiu, kada prasidėjo mūsų griežtos priemonės, tai didžiuliai pokyčiai, tačiau jie įvykę nuo didžiulių skaičių. Įvedus karantino sąlygas, ir sergamumas sumažėjęs, tačiau registruojamų atvejų skaičius vis dar yra didelis. Daugėja savivaldybių, kuriose registruojami kad ir nedideli susirgimų skaičiai.

Tai nereiškia, kad nepasiteisina mūsų priemonės. Žiūrint į situaciją ligoninėse, mums pavyko ją labai stipriai suvaldyti“, – trečiadienį Vyriausybės posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...