Lvivas ruošiasi puolimui iš Baltarusijos, NATO žvalgyba suka ratus netoli sienos

Su Lenkija besiribojančios Lvivo srities administracijos atstovas vietos žiniasklaidai patvirtino, kad ruošiamasi puolimui iš Baltarusijos teritorijos. Skelbiama, kad yra įrenginėjami inžineriniai ir gynybiniai tinklai, bendradarbiaujama su kaimynine Volynės sritimi, kuri yra pasienyje su Baltarusija. Tuo pat metu virš Lenkijos teritorijos, paleis sieną su Ukraina ir Baltarusija ratus suka NATO žvalgybiniai lėktuvai, rodo „Flighradar24“ duomenys.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

23:45 | Švedija apie stojimą į NATO su Suomija: „Kuo greičiau, tuo geriau“

Švedijos ministrė pirmininkė Magdalena Andersson naujienų agentūrai Associated Press sakė, kad jos šalies ir Suomijos trišalis susitarimas, sudarytas su Turkija, suteiks aljansui „daugiau saugumo“.

Narystės procesas turėtų būti baigtas kuo greičiau, tuo geriau ne tik Švedijai ir Suomijai, bet ir kitoms NATO šalims“, – sakė M. Andersson.

„Tačiau yra 30 parlamentų, kurie turi tai patvirtinti, ir niekada negali žinoti“, – pridūrė M. Andersson.

23:33 | Vokietija ir Nyderlandai Ukrainai skirs šešias papildomas haubicas

Vokietija ir Nyderlandai Ukrainai pristatys šešias papildomas savaeiges šarvuotas haubicas, antradienį Ispanijos sostinėje Madride pranešė abiejų šalių gynybos ministrai.

23:21 | Zelenskis: JT turėtų turėtų pripažinti Rusiją teroristine valstybe

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad Jungtinės Tautos turėtų pripažinti Rusiją teroristine valstybe. 

Ukrainos vadovas tai išsakė JT Saugumo Tarybos posėdyje, kuriame kalbėta ir Ukrainos klausimais. 

V. Zelenskis pareiškė, kad išpuolis prieš Kremenčuką turi būti pripažintas teroristiniu išpuoliu, ir paragino Rusiją paskelbti teroristine valstybe. Jis taip pat pasiūlė suteikti JT juridines teises bausti teroristines šalis ir pašalinti Rusiją iš Saugumo Tarybos.

23:10 | Rugsėjo 11 rusai Donecke rengs pseudoreferendumą dėl aneskijos

Rusija rugsėjo 11 dieną paskelbė referendumą dėl Donecko aneksijos, praneša Ukrinform.

Apie tai telegrame pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

„Referendumas dėl Donecko srities prijungimo prie Rusijos numatomas 2022 m. rugsėjo 11 d. Okupacinės administracijos buvo įpareigotos parengti vietas ir „komisijas“, – rašė Andriuščenka.

22:14 | Lvivas ruošiasi puolimui iš Baltarusijos, NATO žvalgyba suka ratus netoli sienos

Lvivo administracijos atstovas Ondrijus Godikas paskelbė, kad regionas ruošiasi tikėtinam puolimui iš Baltarusijos teritorijos. 

Jo teigimu, pasiruošimo metu yra įrenginėjami inžineriniai ir gynybiniai tinklai, o taip pat derinamas bendradarbiavimas su Volynės sritimi, kuri yra pačiame pasienyje su Baltarusija. 

Lenkijos pasienyje su Ukraina ir Baltarusija pastebėti ratus sukantys trys NATO žvalgybiniai lėktuvai. Virš pačios Baltarusijos teritorijos publikacijos rengimo metu „Flighradar24“ neužfiksavo nė vieno civilių orlaivio.

Tuo pačiu metu įvairiose žiniasklaidos priemonėse Ukrainoje ir Rusijoje pasirodė informacija apie tai, kad Gomelio srityje Baltarusijoje tariamai įvesta karinė padėtis ir komendanto valanda, o kariams išduodami ginklai, rašoma „Ukraina Online“.

Oficialiai ši informacija nėra patvirtinta. Taip pat šios informacijos negali patvirtinti „Belaruski Gajun“ kanalas, kuris viešina visas patvirtintas naujienas apie Baltarusijos ar Rusijos kariuomenės Baltarusijoje judėjimą. 

Po praėjusią savaitę Rusijos aviacijos įvykdytų antskrydžių iš Baltarusijos teritorijos Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis perspėjo baltarusius neįsitraukinėti į karą prieš Ukrainą. 

22:05 | Suomijos prezidento Sauli Niinisto teigimu, buvo pasiektas susitarimas su Turkija. Kitą savaitę

Madride vykstančio NATO šalių susitikimo metu vyko atskiras Suomijos, Švedijos ir Turkijos vadovų susitikimas. Po jo vykusioje spaudos konferencijoje Suomijos prezidentūra patvirtino, kad susitarimas buvo pasiektas ir buvo pasirašytas Supratimo memorandumas, kuris patvirtina, kad Turkija palaikys Suomijos ir Švedijos stojimą į NATO.

21:03 | Žadamas bendras Turkijos, Švedijos ir Suomijos derybų pareiškimas

Turkijos, Švedijos ir Suomijos vadovai rengia bendrą dokumentą apie Madride vykusių derybų dėl Helsinkio ir Stokholmo perspektyvų įstoti į NATO rezultatų bei Ankaros nuogąstavimų šiuo klausimu, – rašoma suomių laikraštyje Helsingin Sanomat.

20:28 | „Ten galėjo būti vaikų“: tęsiasi Kremenčuko prekybos centro griuvėsių paieškos

Ukrainos valdžios teigimu, raketos pataikymo metu pastato viduje galėjo būti 200-1000 žmonių. Daugelis suspėjo pasitraukti į slėptuves kuomet nuskambėjo pavojaus sirena. Tie, kurie liko parduotuvėje, atsidūrė mirtiname pavojuje. Iki šiol dingusiais be žinios yra laikomi mažiausiai 21 žmogus.

Raketos smogė viduryje dienos, apie 16 val., miestui, kuriame nevyksta aktyvūs karo veiksmai. Gaisrui prekybos centre užgesinti prireikė milžiniškų pajėgų, o žuvusiųjų kūnai atpažįstami tik naudojantis DNR atpažinimo technologija. 

„Kas mus labiausiai neramina, yra 21 dingęs žmogus, apie kuriuos pranešė savo mylimųjų ieškantys artimieji“, – „The Guardian“ cituojamas vietos prokuratūros atstovas Mykola Lukašas. 

„Mes ištraukėme kelis kūnus, tačiau po nuolaužomis tikrai yra gerokai daugiau, – pareiškė gelbėjimo darbuose dalyvavęs gaisrininkas Oleksijus. – Dažniausiai čia lankydavosi labai daug žmonių“. 

„Aš išėjau iš pastato likus porai minučių iki sprogimo, – cituojama vienos iš prekybos centre buvusių sporto prekių parduotuvės darbuotoja Jevhenija. Jos teigimu, karo pradžioje parduotuvės nutraukdavo savo veiklą oro pavojaus signalo metu, tačiau ilgainiui žmonės priprato ir pradėjo ignoruoti perspėjimus. 

„The Guardian“ skelbiama, kad prekybos centro vadovybė birželio 23-ąją išsiuntinėjo darbuotojams žinutes, kad nuo šiol bus dirbama be pertraukų, nekreipiant dėmesio į oro pavojaus signalus. 

Juvelyrinėje parduotuvėje dirbusi Oleksandra britų portalui pasakojo, kad tą dieną jai buvo laisvadienis. „Aš čia dar vakar ryte gėriau kavą. Yra dingusiųjų, kuriuos aš pati pažįstu. Prekybos centre buvo didžiulė žaislų parduotuvėje. Ten galėjo būti vaikų“, – aiškino ji. 

19:01 | Johnsonas perspėjo: Putinas bandys įtraukti į konfliktą ir NATO

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas pareiškė, kad „Didžiojo septyneto“ (G7) šalių lyderiai susitikimo metu susitarė suteikti Ukrainai reikiamos strateginės ištvermės, kad ši galėtų pabandyti pakeisti situaciją kare su Rusija ir perspėjo dėl Kremliaus veiksmų.

Jis taip pat išreiškė viltį, jog „nebus prieita iki Didžiosios Britanijos ir Rusijos karo“. „Sky News“ paklaustas, ar Didžioji Britanija ruošiasi karui su Rusija, B. Johnsonas atsakė: „Aš nemanau, kad iki to prieisime“. Britų premjero teigimu, G7 lyderiai „labai įtemptai dirbo tam, kad apribotų konfliktą.

Tačiau jis taip pat perspėjo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas bandys šį konfliktą išplėsti. 

„Putinas ir Kremlius bandys išplėsti konfliktą ir sakys, tai čia kažkas tarp NATO ir Rusijos. Tai visiškai ne taip. Kalbama apie įsiveržimą į nepriklausomą, suverenią valstybę. Kalbama apie Vakarus ir visus Ukrainos draugus, kurie suteikia jiems (Ukrainai) palaikymą, būtiną jų gynybai“, – pažymėjo politikas. 

18:39 | Sprogimas Berdianske: uoste kyla dūmai

Pranešama apie sprogimą Rusijos okupuotame Berdiansko uoste. Kol kas nėra žinoma, dėl kokių priežasčių kilo sprogimas, Ukrainos kariuomenė taip pat dar nepateikė savo turimos informacijos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer