Macronas Putinui pareiškė norintis „intensyvinti“ dialogą dėl Sirijos

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) penktadienį per pokalbį telefonu Rusijos lyderiui Vladimirui Putinui pareiškė norintis „intensyvinti“ derybas dėl taikos Sirijoje, informavo Eliziejaus rūmai.

„Respublikos prezidentas sakė norintis, jog dialogas tarp Prancūzijos ir Rusijos tęstųsi ir intensyvėtų, kad į Siriją atneštume taiką ir stabilumą“, – nurodė Prancūzijos prezidentūra.

V. Putinas ir E. Macronas kalbėjosi telefonu Vakarams svarstant galimybę smogti Sirijai atsakant į numanomą cheminę ataką.

Prancūzijos lyderis išreiškė „gilų susirūpinimą“ dėl blogėjančios situacijos Sirijoje. Jis taip pat „apgailestavo“, kad anksčiau šią savaitę Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje Rusija vetavo JAV parengtą raginimą vėl įsteigti tarptautinį Bendrąjį tyrimų mechanizmą (Joint Investigative Mechanism, JIM) ir nustatyti numanomos cheminės atakos Sirijos sukilėlių kontroliuojamame Dumos mieste kaltininkus.

V. Putinas savo ruožtu perspėjo prancūzų kolegą vengti bet kokių „pavojingų veiksmų“ Sirijoje.

„Pats svarbiausias dalykas yra susilaikyti nuo neapgalvotų ir pavojingų veiksmų, galinčių grubiai pažeisti JT chartiją ir turėsiančių nenuspėjamų pasekmių“, – Rusijos vadovą citavo Kremliaus atstovai spaudai.

E. Macronas ketvirtadienį nacionalinei Prancūzijos televizijai sakė, kad jo šalis turi įrodymų, jog Sirijos prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) režimas panaudojo cheminį ginklą.

Prezidentas kiek anksčiau yra sakęs, kad cheminio ginklo panaudojimu Sirijoje buvo peržengta raudona linija.

JAV, Didžioji Britanija bei Prancūzija sakė svarstančios galimas atsakomąsias karines priemones Damasko režimui.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...