Mama pasibaisėjusi tarnybų darbu – 5-metę dukrą atėmė neatskleidusios priežasties

Rasa (vardas pakeistas) nežino, kada vėl galės apkabinti savo penkiametę dukrą. Ją prieš pat Kalėdas Vaiko teisių apsaugos tarnyba iš mamos atėmė ir apgyvendino vaikų namuose, nors, pasak Rasos, ji savo vaiku rūpinosi puikiai.

Laidai „Prieš srovę“ Rasa pasakojo, kaip vežama į vaikų namus, jos dukrelė verkė ir maldavo socialinių darbuotojų neatimti jos iš mamos.

Atėmę vaiką Vaikų teisių gynėjai Rasai neleidžia net pasimatyti su dukra. Jaunai mamai buvo pasakyta tik tiek, kad jos vaikas jaučiasi gerai. Daugiau informacijos ji nesulaukė.

„Bet mano vaikas nebuvo nei sumuštas, nei nuskriaustas, kodėl ją reikėjo atimti? Vienas Dievas težino, kas šiandien dedasi mažoje vaiko širdelėje, taip staiga netekus mamos. Negana to, iš pažįstamų sužinojome, kad mergaitė vaikų namuose labai kenčia – žiūri į vieną tašką, beveik nekalba ir nevalgo“, – jaudinosi Rasa.

Dukros susilaukė šešiolikos

Rasa dukters susilaukė būdama dar nepilnametė, merginai tuo metu buvo šešiolika. Kūdikio tėvas savo antrą pusę paliko vos tik sužinojęs, kad ji pastojo.

Merginos mama Odeta besilaukiančios dukters neatstūmė – globojo per nėštumą, netgi dalyvavo gimdyme.

„Aš jai tuomet buvau ne tik mama, bet turėjau atstoti ir vyrą, kuris ją paliko dar nėščią“, – pasakojo Odeta.

Rasa neneigia, kad praeityje yra padariusi klaidų, bet dukrele rūpinosi kaip galėjo ir jokių priekaištų iš socialinių darbuotojų nesulaukdavo.

Problemos kilo pasikeitus darbuotojai

Odeta pasakojo, kad viskas į blogąją pusę pakrypo tada, kai prieš metus vietoj ilgametės specialistės, kuri rūpinosi jų šeima, į darbą vaikų teisių tarnyboje buvo priimta nauja darbuotoja.

„Ji kaip ne moteris, nežinau kaip kas. Kaip žvėris kokia. Ji net nekreipia dėmėsio į tai, ką tu sakai. <…> Gražiai kalbam, skambinu, klausiu, ji sako, kad neturi komentarų ir padeda ragelį“, – apie naują darbuotoją kalbėjo moteris.

Odeta liko pasibaisėjusi pareigūnų darbo metodais. Pasak moters, jie anūkę plėšte išplėšė iš glėbio, neleido pasiimti nei žaisliukų, nei rūbelių.

„Vaikas išgirdo, kad jau bus paimta, tiesiog rankytes sudėjo, prašė pareigūnės – prašau, nepaimkit. <…> Ji mane apsikabino, viena pareigūnė tempė vaiką, du pareigūnai mane paėmė už pažastų ir išmetė pro duris. Užtraukė žaliuzes ir nieko nebemačiau“, – pasakojo Odeta.

Tarnybos priežasties neatskleidė

Šeima gyveno kukliame, bet tvarkingame Odetos bute, kuriame dar ir dabar visur pilna vaikiškų žaisliukų, o rūbeliai jau net nebetelpa į spintą.

„Aš suprasčiau, jei aš gerčiau, vaikas būtų neprižiūrėtas, nepamaitintas, į darželį nenuvestas”, – graudinosi Odeta ir tikino, kad nei ji, nei jos dukra taip ir nesupranta, kodėl mergaitė buvo atimta, ir jokio paaiškinimo iš tarnybų nesulaukia.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovė Edita Pleškaitė tikino, kad tarnyba tiesiog dirbo savo darbą – gelbėjo vaiką.

„Vaikas šiuo metu buvo paimtas taip, kad sukeltų kuo mažiau neigiamų emocijų. <…> Skyrius elgėsi įstatymo nustatyta tvarka ir įvertinę situaciją nustatė vaiko apsaugos poreikį“, – kalbėjo specialistė ir daugiau laidos žurnalistei nieko nepaaiškino.

Daugiau detalių apie situaciją pamatykite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...