Mamos skausmui nėra ribų: 17-metis sūnus mirė apsinuodijęs dezodorantu

Būdama šešių vaikų mama Di Kendrick manė, kad matė viską. Tačiau 48 metų moteris, kilusi iš Kvinslando (Australija), išsigando, kai suprato, kad paauglio sūnaus dezodorantas buvo naudojamas ne dėl malonaus kvapo, o siekiant apsvaigti.

Gaila, tačiau tai ji suprato tik tada, kai savo 17 metų sūnų Nicholą rado negyvą jo kambaryje. Moteris naujienų portalui „The Sun“ papasakojo, kaip jautėsi po sūnaus mirties ir kaip sekėsi auginti 6 vaikus.

„Aš turėjau 6 vaikus – sūnus Jasoną, Marką, Danielį ir Nicholą bei dukras Katriną ir Biancą. Užauginusi vyresniuosius Nicholo brolius, žinojau, kad kartais dezodorantas jiems praverčia vietoj dušo. Nicholas buvo lengvabūdis, mėgdavo kvailioti ir visada buvo su šypsena veide.

Išsiskyrusi su antruoju vyru, aš persikėliau iš Sidnėjaus į šiaurę į Mackay, Kvinslande, su mergaitėmis, kad galėčiau viską pradėti iš naujo.

Tada Nicholui buvo 15 metų ir jis persikėlė gyventi pas tėvą, tačiau visas savo mokyklines atostogas ir ilgiausius savaitgalius praleido Mackay. Aš dažnai skrisdavau ir jo pamatyti“, – pasakojo mama.

2015 metais vaikinas nusprendė persikelti gyventi kartu su mama. „Buvau sujaudinta, kad jį susigrąžinau. Niekas neatrodė pasikeitę. Jis buvo tas pats vaikas. Kartais pasitaikydavo nuotaikos svyravimai, kartais jis buvo šiek tiek irzlus, bet koks paauglys toks nėra?

Maždaug praėjus savaitei po to, kai jis atsikraustė pas mus, namuose buvome tik mes abu. Nicholas maudėsi baseine, o aš tvarkiausi namuose.

Išlipęs iš baseino, jis pasakė, kad eina pagulėti. Aš ploviau virtuvės grindis, bet pasakiau, kad vėliau ateisiu jo pakviesti vakarienės“, – prisimena mama.

Tačiau vėliau, kai moteris nuėjo pakviesti sūnaus, jis gulėjo savo lovoje, atsukęs nugarą į duris.

„Bandžiau jį pašaukti, bet Nicholas nereagavo. Priėjusi pakutenau koją, bet jis vis tiek nesujudėjo. Patryniau jam koją ir pastebėjau, kad ji yra keistai šalta. Tada pamačiau, kad jo oda pamėlusi.

Supanikavusi aš apverčiau jį ant nugaros. Po juo buvo dvi skardinės aerozolinio dezodoranto. Tą akimirką, kai pamačiau savo sūnaus veidą, žinojau, kad jis mirė. Jis buvo mėlynas, negyvas.

Tą akimirką į galvą atėjo neaiškus prisiminimas apie istoriją apie tai, kad vaikai gauna daug aerozolių. Žinojau, kad būtent tai nužudė Nicholą“, – širdį draskančiais prisiminimais dalijasi mama.

Išbėgusi iš sūnaus kambario, moteris nebegalėjo grįžti atgal ir dar kartą pamatyti mirusio sūnaus, nes tai atrodė netikra.

„Vis dar šaukdama išėjau laukan laukti greitosios pagalbos. Sukrėsta išėjau į kelią. Automobiliai turėjo sustoti ir apvažiuoti mane. Jauna pora išlipo iš savo automobilio, kad man padėtų. Aš vis šaukiau, verkiau. Jaunas vyras turėjo mane sulaikyti, kad nenugriūčiau“, – pasakoja ji.

Atvykus paramedikams neliko nieko kito, tik patvirtinti vaikino mirtį. Tai išgirdusi mama prarado sąmonę.

„Aš buvau taip stipriai paveikta vaistų Nicholo laidotuvėse, į kurias atvyko 400 žmonių, kad iš tikrųjų nepamenu ten buvusi. Viskas nesijautė tikra.

Vėliau kai kurie Nicholo draugai man pasakė, kad jis pirmą kartą pradėjo uostyti aerozolius, kai jam buvo 13 metų. Kaip ir dauguma žmonių, aš žinojau, kad yra apribojimų purškiamiems dažams parduoti vaikams, nes jie juos naudojo apsvaigimui, tačiau nė nenumaniau, kad jie galėtų naudoti dezodorantą.

Visi Nikolajaus draugai manė, kad jis metė šį įprotį prieš daugelį metų. Net jo geriausias draugas nežinojo, kad jis vis tiek tai darė. Nė vienas iš jų nežinojo, kad tai pavojinga. Du vyresnieji Nicholo broliai žinojo, kad kartais jis tai darė, tačiau to nepaminėjo, nes nemanė, kad tai didelė problema“, – pasakoja ji.

Aerozoliuose esančios cheminės medžiagos sukelia tokią pat priklausomybę, kaip ir kitos narkotinės medžiagos, ir gali sukelti negrįžtamus organų ir smegenų pažeidimus.

„Vaikai mano, kad „tai tik aerozolis, man tai nepakenks“. Tai blogiau nei sunkieji narkotikai, nes vaikai mano, kad tai yra nekenksminga.

Aš esu palūžusi moteris. Niekada nebūsiu ta pati motina, kokia buvau. Praėjo ketveri metai po Nicholo mirties. Gimtadieniai, Kalėdos ir kitos sukaktys yra gyvas košmaras.

Kai kurie žmonės gali pagalvoti, kad kalbant apie tai, kas nutiko mano sūnui, yra pavojinga, nes tai gali paskatinti kitus išbandyti, tačiau taip nėra.

Nicholui visas gyvenimas buvo prieš akis. Dabar jo pelenai stovi ant mano pianino šalia įrėmintų jo mėgstamų „Red Hot Chilli Peppers“ marškinėlių. Ir viskas dėl skardinės dezodoranto“, – sako mama.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...