Moldova: atskleistas Rusijos planas surengti perversmą šalyje

Moldovos prezidentė Maia Sandu patvirtino, kad Ukrainos žvalgyba perdavė jai Kremliaus planus destabilizuoti padėtį šalyje. Demokratinės Moldovos prezidentė tvirtina, kad buvo rengiamasi surengti ginkluotą perversmą, kuriame dalyvautų diversinės grupės iš Rusijos, Baltarusijos ir Balkanų valstybių.

„Tai staigus planas, numatantis diversijas įtraukiant asmenis su karine parengtimi, kurie būtų perrengti civiliais drabužiais. Jie planuoja smurtinius veiksmus, įskaitant ir kai kurių valstybinių institucijų užpuolimą bei įkaitų paėmimą“, – pareiškė Maia Sandu.

Moldovos prezidentės teigimu, atitinkamą dokumentaciją perdavė „kolegos iš Ukrainos“. Juose buvo išsamiai išdėstyta vienų ar kitų priešiškų šaliai veiksmų tiekimo schema.

„Planas numatė panaudoti žmones iš už šalies ribų prievartos veiksmams Ukrainoje. Pavyzdžiui, dokumentuose yra išdėstytos instrukcijos, kaip įvažiuoti į šalį Rusijos, Baltarusijos, Serbijos ir Juodkalnijos piliečiams“, – tvirtino M. Sandu.

M. Sandu taip pat pareiškė, kad prisidengiant taikiais protestais Rusija bando užgrobti valdžią Kišiniove, tačiau kol kas tai nepavyksta.

Ji taip pat pridūrė, kad Moldovos teisėsauga yra pasiruošusi šioms provokacijoms ir kontroliuoja situaciją.

Praėjusią savaitę viešėdamas Briuselyje Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pranešė, kad Ukrainos žvalgyba perėmė Kremliaus planus įvesti savo kontrolę Moldovoje. Jo teigimu, visa gauta medžiaga buvo perduota Moldovos prezidentei.

Ukrainos prezidentas pažymėjo, kad jie nežino, ar Maskvoje jau buvo priimtas sprendimas veikti pagal numatytą planą. Tačiau jis pažymėjo, kad šis planas rodo Rusijos veiksmų tęstinumą, nes analogiškų veiksmų buvo imamasi ir pačioje Ukrainoje, ar kitose Europos valstybėse.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer