Mykolajive nužudytas žemės ūkio magnatas su žmona

Paaiškėjo, kad naktį iš šeštadienio į sekmadienį Ukrainoje, Mykolajive, rusų paleista raketa nužudė Ukrainos žemės ūkio magnatą Oleksijų Vadaturskį kartu su žmona.

74 metų Oleksijus Vadaturskis ir jo žmona Raisa Vadaturska žuvo liepos 31 d., ankstų rytą, kai jų namą Mikolajeve pataikė rusų raketa, sakė Nikolajo srities gubernatorius Vitalijus Kimas.

Vadaturskiui priklausė didelis žemės ūkio konglomerato „Nibulon“. Apskaičiuota, kad jo grynoji vertė 2021 m. viršijo 400 mln.

„Nibulon“, kurios būstinė yra Mykolajive, specializuojasi kviečių, miežių ir kukurūzų paruošimo ir eksporto srityse, turi savo laivyną ir laivų statyklą.

Uostamiesčio meras Oleksandras Senkevičius sakė, kad Mykolaijivui naktį smogė smarkūs Rusijos smūgiai – patvirtinta, kad žuvo du žmonės, o trys buvo sužeisti.

Rusijos apšaudymas mieste apgadino viešbutį ir mokyklos pastatus, pridūrė AP.

Stipriausias visų laikų apšaudymas Mykolajive

Liepos 31-osios naktį rusai masiškai apšaudė Mykolajivą, dėl raketų smūgių kilo gaisrų, apgadinti gyvenamieji pastatai. Apie tai savo Telegram kanalo paskyroje pranešė Mykolajivo meras Aleksandras Senkevičius.

„Mykolajivas buvo smarkiai apšaudytas. Turbūt stipriausiai iki šiol. Galingi sprogimai pasigirdo po pirmos nakties ir apie penktą valandą ryto”, – sakė jis.

Kiek po 9 val. ryto buvo paskelbta, kad vienas žmogus žuvo, dar du buvo sužeisti.

Prieš 11 val. jau buvo patvirtinta, kad po penktadienio bombardavimo, kai buvo pataikyta į viešojo transporto stotelę, aukų skaičius išaugo iki 7, skelbia theguardian.com.

Senkevičiaus teigimu, sprogimai mieste, taip pat ir iš kasetinių sviedinių, ėmė girdėtis nuo oro pavojaus signalų pradžios, o tose vietose, kur jie vyko, prasidėjo gaisrai.

„Suniokota nemažai objektų, apgadinti gyvenamieji pastatai, kilo nemažai gaisrų. Gelbėtojai dirba. Renkame išsamią informaciją”, – pridūrė jis.

Mykolajivas

 

Oro antskrydis Mykolaivo srityje tęsėsi iki ryto. Rusai toliau smogė Mykolajivui: apie 5 val. ryto mieste vėl prasidėjo galingi apšaudymai, skelbia Ukrainos naujienų agentūra UNIAN. Rusai miestą apšaudė iš daugkartinio paleidimo raketų sistemų Tornado-S.

Praėjusią naktį dėl apšaudymo namai buvo apgadinti dviejuose rajonuose: juose išdaužyti langai ir durys, suniokoti balkonai. Yra žinoma, kad vienas žmogus žuvo ir šeši buvo sužeisti.

Nikolajevo apšaudymas (nuotr. stop kadras)

 

Liepos 29 dieną rusai apšaudė Mykolajivo viešojo transporto stotelę. Iškart pranešta apie penkis žuvusius vietos gyventojus. Vėliau du smūgio metu sužaloti 45 ir 43 metų vyrai ligoninėje mirė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer