Naktį nežymėti policijos automobiliai stabdyti negali. O atsiųsti baudą?

Nors nežymėti policijos automobiliai keliuose patruliuoja ne vienerius metus, visuomenėje vis dar daug gajų mitų apie tai, kokiu principu neviešo patruliavimo metu dirba pareigūnai. Pavyzdžiui, vienas mitų, kad nežymėti policijos automobiliai naktį ne tik negali stabdyti transporto priemonės, bet ir fiksuoti greičio pažeidėjų. Tačiau, tiesa visai kitokia.

Į naujienų portalą kreipėsi skaitytojas Vaidas (tikrasis vardas redakcijai žinomas, – aut. past.), kuris teigia visai neseniai gavęs baudą už viršytą greitį.

„Gavau pranešimą apie padarytą nusižengimą. Žinau, kad toje vietoje, kur fiksuotas pažeidimas, tikrai nėra greičio matuoklių, vadinasi, užfiksavo nežymėtas policijos automobilis. Važiavau naktį, kai buvo tamsu, tačiau lyg esu girdėjęs, kad nežymėti policijos automobiliai tamsiuoju paros metu negali patruliuoti. Pripažįstu nusižengęs, bet svarstau, ar policija gerai atliko savo darbą?“ – klausia Vaidas.

Pasirodo, kad nežymėti policijos automobiliai tamsiuoju paros metu negali stabdyti transporto priemonių, bet patruliuojant fiksuoti pažeidimus naktį nėra draudžiama.

„Policijos pareigūnai, vykdydami neviešą patruliavimą, negali stabdyti greitį viršijančių vairuotojų tamsiuoju paros metu, kai tarnybinis automobilis nepažymėtas skiriamaisiais ženklais ir pareigūnas nevilki uniformos su šviesą atspindinčiais elementais, tačiau patruliuoti ir fiksuoti daromus pažeidimus nėra draudžiama“, – naujienų portalui tv3.lt atsiųstame atsakyme rašo Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė Marija Kazanovič.

„Taip pat, vykdant neviešą ar mišrų patruliavimą, gali būti atliekamos kitos specialios policijos funkcijos, taip pat fiksuojami pažeidimai (leistino važiavimo greičio viršijimo atvejų fiksavimas, važiavimo per sankryžas pažeidimai, šviesoforo signalų nepaisymas, nelegalios lenktynės ir kiti pažeidimai) naudojant technines priemones (neturint jokių kontaktų su asmenimis)“, – priduria specialistė.

Deja, informacija apie tai, kiek keliuose patruliuoja nežymėtų policijos automobilių ir kiek iš jų yra pritaikyti fiksuoti pažeidimus nestabdant transporto priemonių, yra nevieša: „Tokių skaičių neviešiname“, – naujienų portalui tv3.lt nusiuntus užklausą trumpai atsakė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Naujienų portalas tv3.lt visai neseniai rašė apie tai, kad policija pristatė analogų Lietuvoje neturinčius mobiliuosius greičio matuoklius. Naujieji policijos prietaisai galės būti lengvai perkeliami iš vienos vietos į kitą, o greičių mėgėjų nebeakins neatsiejamu „inkilų“ atributu tapusi blykstė.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...