Narkevičius rinkimus vadina suklastotais: pažeidimai buvo suplanuoti iš anksto

Į Seimą nepatekusi Lenkų rinkimų akcija tvirtina, kad Seimo rinkimų rezultatai buvo suklastoti. Partija vardina rinkimuose užfiksuotus pažeidimus ir kaltina Vyriausiąją rinkimų komisiją netinkamai prižiūrėjus, kaip vyko Seimo rinkimai. Lenkų rinkimų akcija nori, kad balsai Panerių-Grigiškių rinkimų apygardoje būtų anuliuoti.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga pirmadienį surengė spaudos konferenciją, kurioje viešai piktinosi Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) darbu per rinkimus.

LLRA-KŠS narys, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius tvirtino, kad rinkimų pažeidimai buvo suplanuoti iš anksto. Jo teigimu, balsai visose apygardose turėtų būti perskaičiuoti, o Panerių-Grigiškių apygardoje – anuliuoti.

„Gali būti, kad šitie sisteminiai pažeidimai buvo iš anksto suplanuoti, suorganizuoti ir, reikalui esant, realizuoti. Vienoje apylinkėje, kaip mes minėjome, Užusienyje, iš LLRA-KŠS neteisėtai buvo atimta net 16 balsų, kadangi balsavimo biuleteniai nebuvo pažymėti antspaudu“, – sakė J. Narkevičius.

„Vakar paaiškėjo aibė visokių pažeidimų. Visų pirma, daugiausiai tokių neatitikimų mūsų apygardoje yra Trakų Vokėje, bet ir ne tik.

<…> 603 negaliojantys biuleteniai. Vakar kreipiau nemažai dėmesio, kaip VRK komisijos nariai perskaičiavo. Tai buvo surasta tarp negaliojančių ir galiojančių. Užusienio apylinkėje buvo surasti 55 biuleteniai be apylinkės antspaudo, nors rinkėjai aiškiai išreiškė savo valią“, – sakė LLRA-KŠS kandidatė į Seimą Panerių-Grigiškių rinkimų apygardoje Renata Cytacka.

Taip pat jai kilo įtarimų dėl, kaip ji sako, galimai suklastotų biuletenių.

„Buvo tokių atvejų, kad vienmandatės rinkimų lapas pateko iš kitos apygardos. Kažkur mūsų kolegos negavo balso, o jis atsirado. Trakų Vokėje, mano manymu, įtartina, nes Liberalų sąjūdžio surasta 11 biuletenių, kur buvo viena ranka, vienu tušinuku surašytas 16-tas reitingavimas“, – teigė R. Cytacka.

Kandidatė tvirtina, kad Trakų Vokėje balsadėžėje biuletenių buvo rasta daugiau, nei išduota.

Patvirtino rezultatus

Vėlų sekmadienio vakarą VRK patvirtino pirmojo Seimo rinkimų turo rezultatus visose vienmandatėse apygardose.

Patvirtinimo procedūra buvo pradėta apie vidurdienį, tačiau procesas užtruko iki maždaug vienuoliktos vakaro, nes komisija nusprendė perskaičiuoti visus Panerių-Grigiškių apygardos, bei Deltuvos pietinėje apygardoje esančios Upninkų apylinkės balsus.

Perskaičiavus balsus, vienoje iš Panerių-Grigiškių apygardos apylinkių – Trakų Vokės – nustatyta, kad maždaug dešimtadalis visų balsų buvo neįskaičiuoti ar įskaičiuoti netinkamai, kitose apylinkėse esminių pažeidimų nepastebėta. Dėl netinkamo darbo užtikrinant faktiškai teisingus rinkimų protokolus VRK atleido šios apygardos rinkimų komisijos pirmininką.

Galutiniai pirmojo turo rezultatai vienmandatėje apygardoje nepasikeitė – antrajame ture dalyvaus konservatorė Agnė Bilotaitė ir Laisvės partijos kandidatė Rita Balčiūnienė. Artimiausią savaitę VRK taip pat imsis dar kartą perskaičiuoti visų šioje daugiamandatėje apygardoje atiduotų pirmumo balsų.

Reikalauja anuliuoti rinkimų rezultatus

Portalas tv3.lt primena, kad praėjusią savaitę LLRA-KŠS kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją, prašydama paskelbti Seimo rinkimų rezultatus daugiamandatėje apygardoje negaliojančiais. VRK tvirtina, kad skundas bus išnagrinėtas iki Seimo rinkimų rezultatų daugiamandatėse apygardose patvirtinimo

Partija tvirtina, kad Seimo rinkimų įstatymas buvo šiurkščiai pažeistas dėl „Laisvės TV“ kampanijos prieš partijos lyderį Valdemarą Tomaševskį ir partiją.

Lenkų rinkimų akcija per šiuos Seimo rinkimus neperžengė 5 proc. balsų barjero ir nepateko į Seimą. Partija rinkimuose surinko 4,82 proc. balsų. Tiesa, du LLRA-KŠS vienmandatininkai išsikovojo vietas į Seimą dar pirmajame ture.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...