NASA ruošiasi paleisti į Marsą zondą „InSight“

JAV kosmoso agentūra NASA šeštadienį ruošiasi paleisti į Marsą savo zondą „InSight“, kuris nusileis ant Raudonosios planetos paviršiaus ir fiksuos „Marso drebėjimus“.

Marsaeigį planuojama paleisti kartu su „Atlas V“ raketa 4 val. 5 min. vietos (14 val. 5 min. Lietuvos) laiku iš Kalifornijos Vandenbergo oro pajėgų bazės.

Prieš paleidimą buvo nerimaujama tiktai dėl ūkanotų oro sąlygų, tačiau NASA saugumo pareigūnai penktadienį sakė, jog į įprastus matomumo apribojimus gali būti nekreipiama dėmesio, kad zondas būtų paleistas.

993 mln. JAV dolerių (829 mln. eurų) kainavusiu projektu siekiama praplėsti supratimą apie sąlygas Marse, pasisemti žinių ruošiantis pasiųsti į šią planetą žmogų bei atskleisti, kaip prieš milijardus metų susiformavo kietosios planetos, tokios kaip Žemė.

Jei viskas vyks kaip suplanuota, zondas nusileis Raudonojoje planetoje šių metų lapkričio 26-ąją.

Aparato pavadinimas „InSight“ yra akronimas, reiškiantis „Vidaus tyrinėjimas panaudojant seisminius tyrimus, geodeziją ir šilumos perdavimą“ (Interior Exploration using Seismic Investigations, Geodesy and Heat Transport).

Anot NASA vyriausiojo mokslininko Jimo Greeno (Džimo Grino), ekspertams jau žinoma, kad Marse pasitaiko drebėjimų, griūčių ir meteoritų smūgių.

„Tačiau kiek atsparus Marsas drebėjimams? Tai esminė informacija, kurią turime žinoti kaip Marsą tiriantys žmonės“, – sakė J. Greenas.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...