Nauja plastiko šiukšlių auka: Italijos pakrantėje aptiktas siaubingas radinys

Italijos pakrantėje aptiktas dar vienas miręs banginis, kurio skrandyje aptikta daugiau nei 20 kilogramų plastiko šiukšlių. Praėjusį mėnesį buvo pranešta apie Filipinų pakrantėje aptiktą plastiko prisirijusį mirusį banginį. Šįkart kašaloto patelė buvo dar ir nėščia.

Kol kas mokslininkai negali nustatyti tikslios gyvūno žūties priežasčių, tačiau kašaloto patelės skrandyje jie plastikinių lėkščių, maišelių, žuvų tinklų ir įvairių pakuočių su išlikusiais prekių pavadinimais ir barkodais ant jų, rašoma „Business Insider“.

„Ji buvo nėščia ir beveik neabejotinai neteko savo vaiko dar prieš išplaukdama ant kranto, – pasakojo CNN „SeaMe“ grupės prezidentė Luca Bittau. – Vaisius buvo jau pažengusios vystymosi stadijos“.

Tai tapo jau mažiausiai penktuoju banginių mirties nuo plastiko šiukšlių atveju per pastaruosius kelerius metus, teigiama „World Wildlife Fund“ ataskaitoje. Praėjusį mėnesį panašus įvykis buvo užfiksuotas Filipinuose, kur ant kranto jūros išmestame banginio kūne aptiko beveik 40 kilogramų šiukšlių. Banginis savo virškinimo sistemoje turėjo tiek daug plastiko, kad negalėjo įsisavinti maisto, ir todėl mirė nuo skysčių netekimo, bado ir vėmimo krauju, rašoma „Business Insider“.

Kasmet vidutiniškai 8 milijonai tonų plastiko šiukšlių patenka į vandenynus, tačiau kai kuriais skaičiavimais teršalų kiekis gali siekti ir 12,7 mln. tonų.

Europos Parlamentas 2019-aisiais priėmė sprendimą uždrausti vienkartinių plastikinių šiaudelių, indų maistui, ausų krapštukų nuo 2021-ųjų. Tačiau šie draudimai dar neįsigaliojo, o vandenynų tarša tikrai nėra vien Europos problema.

„Business Insider“ pažymima, šiuo atveju gyvūno žūtis yra dar tragiškesnė dėl savo vietos. Kašaloto patelė buvo aptikta Pelagos jūrų draustinyje, 55 tūkst. kvadratinių kilometrų saugoma delfinų, banginių ir kitų jūros gyvių zona Viduržemio jūroje tarp Sardinijos ir Prancūzijos.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...